На путівці поблизу Лиманського затримано бракон’єрів

Затримані кирилівськими прикордонниками бракон’єри нанесли державі збиток у майже 30 тисяч гривень.

У Лиманському 9 квітня, під час несення служби прикордонний патруль разом із якимівськими представниками громадського формування «Народна самооборона Запорізької області» затримав на гарячому бракон’єрів із великою кількістю незаконно виловленої риби та забороненим знаряддям.

За словами заступника начальника відділу прикордонної служби «Кирилівка» Дмитра Капралова, під час несіння служби у Лиманському прикордонники помітили як з боку від основної траси по путівцю рухається автомобіль. Було помітно, що водій явно намагався об’їхати пост у Лиманському.

— Ми побачили їх у бінокль і зрозуміли, що вони навмисно їдуть по цій дорозі, щоб не проїжджати наш пост, — каже Дмитро Валентинович. – Разом із самооборонівцями нам довелося виїхати їм напереріз та затримати авто. Водій та пасажир виявились мешканцями Якимівки і опору нам не чинили, проте коли ми почали огляд авто, то зрозуміли хто перед нами.

У салоні Мерседесу-Віто прикордонники знайшли нещодавно виловлену рибу: оселедець, бичок, пеленгас на яку ані водій, ані пасажир не мали дозвільних документів. Крім цього самооборонівці та прикордонники виявили у машині 4 риболовні сітки по 50 метрів кожна. Пеленгас та бичок були наповнені ікрою. Це доводить, що перед прикордонниками знаходилися бракон’єри, адже виловлювати рибу під час нересту заборонено.

Для проведення обстеження та встановлення збитку, який був нанесений державі, прикордонники визвали на місце затримання інспекторів рибоохорони та поліції. Після огляду вантажу було виявлено, що бракон’єри перевозили рибу на суму 29857 гривень.

У результаті прикордонники склали на водія та пасажира авто протокол за ч.1 ст.249 кодексу України про адміністративні правопорушення «Незаконний вилов водних біоресурсів». Рибінспекція вилучила вантаж, а поліцейські доправили порушників у Якимівський відділок для проведення подальших слідчих дій.

У зв’язку з цим випадком прикордонники нагадують, що виходити у море на незареєстрованих плавзасобах та тих, що не приписані до баз суворо заборонено. У випадку виявлення таких плавзасобів на їх володарів буде складений протокол про адміністративне порушення за ст.202 кодексу України про адмінпорушення.

Також заборонений вилов риби та креветок без відповідних дозволів та забороненими знаряддями. У випадку виявлення таких рибалок прикордонники будуть вимушені складати на них протоколи за ч.4 ст.85 кодексу України про адмінпорушення. Вид покарання за цією статтею визначатиме суд.

браконьеры_4браконьеры_3 браконьеры_7 браконьеры_9 браконьеры_10 браконьеры_11 браконьеры_13 браконьеры_16 браконьеры_17 браконьеры_19

 

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: