Влада Кирилівки оголосила війну крадіям води

Той хто не бажає встановлювати лічильник буде сплачувати за використану воду за новим тарифом. Інші отримають 3 кубометри в місяць на кожну людину за пільговою ціною.

Як і обіцяла селищна влада, після встановлення нових тарифів на воду виконавчим комітетом Кирилівської селищної ради було прийняте рішення про встановлення пільг для населення. Кожна особа, яка проживає на території Кирилівської селищної ради матиме можливість витрачати 3 кубометри води на місяць за ціною 10 гривень 50 копійок за кубометр.

Проте скористатися цією нагодою зможуть не усі. Селищний голова каже, що багато мешканців Кирилівки звикли хитрувати та використовувати води значно більше норми, сплачуючи за нею як за норму. Тобто, якщо у подвір’ї офіційно за реєстрацією мешкає 3 людини, то за нормами вони повинні використовувати 9 кубометрів на місяць. Однак у літній період, коли люди здають житло відпочиваючим, використання води у таких подвір’ях сягає іноді більше 100 кубометрів на місяць, а сплачують господарі за неї, як і взимку за 9 кубометрів. Ніякі умовляння сплачувати за фактичне використання не допомагають.

Таку поведінку влада розцінює, як крадіжку води у громади. Через такі випадки у водопровідній мережі Кирилівки виникають втрати від 40 до 60%!

— У наш час кожна крапля води повинна бути сплаченою. Не може бути так, щоб з піднятих 1000 кубометрів води у Шелюгах до Кирилівки доходило лише 600 кубометрів. Не може бути 400 кубометрів втрат навіть із таким старим водоводом як у нас, — каже селищний голова Іван Малєєв. – Саме  через те, що такі користувачі відмовляються встановлювати у власних подвір’ях лічильники і продовжують нахабно красти у громади воду сотнями кубометрів ми вимушені були збільшити тарифи на воду. КП «Жилкомсервіс» просто вже не мало можливості постачати воду із такими великими втратами за старими тарифами.

Щоб запобігти використанням води більше норми за нормативною сплатою за неї місцева влада встановила умови користування пільговою ціною на воду.  По 3 кубометри на людину у місяць за ціною 10,50 гривень можуть сплачувати лише ті абоненти, які мають у себе встановлені та опломбовані лічильники води. Також пільгами користуватимуться ті кирилівські споживачі, які  не мають централізованого водопостачання і отримують воду транспортом. Ще одна категорія пільговиків – ті, що користуються вуличними колонками з розрахунку 1,8 кубометрів на 1 особу. Пільгові тарифи застосовані у Кирилівці з 9 червня.

Якщо людина має субсидію на водопостачання і вона повністю покриває нараховану суму  за водокористування, то пільги селищної ради для неї не застосовуються.

Ті ж хто не має лічильники води, а таких у селищі близько 500 подвір’їв, не матимуть пільгових кубометрів та тарифів і вимушені сплачувати за використану воду за ціною 18,95 гривень за кубометр.

Доречи, Кирилівська селищна рада прийняла програму «Водомір», відповідно до якої КП «Жилкомсервіс» повинно безкоштовно встановити лічильники води у кожний двір, за умови виконання господарями технічних умов комунального підприємства.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: