Сезон закінчено. Висновки та сподівання

Кирилівський селищний голова Іван Малєєв підбив підсумки курортного сезону-2017 та позначив основні його недоліки і успіхи.

За словами Івана Володимировича, у цьому році реалії не перевершили очікування. Сезон був нелегким, а Кирилівка очікувала більшої кількості відпочиваючих. Негода у червні та наприкінці серпня не дозволили курортному селищу вийти на показники минулого року. Однак і цьогорічний результат відвідуваності Кирилівки не можна назвати поганим – за попередніми показниками у курортному селищі протягом літа-2017 відпочило більше 1,5 мільйонів чоловік.

Зі свого боку Кирилівська селищна рада доклала максимум зусиль, щоб імідж нашого селища продовжував зростати і відпочиваючи їхали сюди не тільки, щоб оздоровитись на пляжах, а й повболівати на захоплюючих міжнародних спортивних змаганнях, побачити цікаві виступи творчих колективів з усієї України, взяти участь у цікавих літніх святах, які відбулись при підтримці місцевої влади.

— Ми як можемо намагаємось збільшувати рейтинг Кирилівки і впевнено їдемо до визнання нашого селища, як найкращого курорту азовського узбережжя України, — каже Іван Малєєв. – Проте усе гладко не буває. Ми визнаємо, що і у цьому сезоні у нас виникали проблеми із нестачею води у пікові дні: 4500-5000 кубометрів води на день у цей період не вистачає.

Водяні успіхи

Однак не дивлячись на недостачу води у спекотні дні, у комунальної сфери селища у цьому році є велике досягнення. Вперше за останні декілька років водовод Шелюги-Кирилівка спрацював без поривів. Селищний голова каже, що цей факт став результатом кропіткої роботи місцевої влади та комунальників над заміною проблемних ділянок сталевої труби водоводу на сучасну довготривалу пластикову трубу.

— За останні 3 роки КП «Жилкомсервіс» спільно із селищною радою витратили більше 7 мільйонів гривень на часткову реконструкцію водоводу Шелюги-Кирилівка. Ми замінили майже усі аварійні ділянки, — каже Іван Малєєв. – А ще навесні ми встановили нові італійські більш потужні та економічні насоси і проробили на них усе літо. У минулому році ми не могли подати у трубу воду за тиском більше 6,5 атмосфер. Цього року увесь сезон ми пропрацювали на тиску 7 атмосфер, а наступного року плануємо збільшити його до 7,5 атмосфер бо вже упевнилися, що водовод витримає.

Не слід забувати, що при збільшені тиску в системі водоводу нові італійські насоси споживають вдвічі менше електроенергії ніж їхні радянські попередники.

сезон 2

Чистота- запорука повноцінного відпочинку

Великою проблемою цьогорічного курортного сезону стало побутове сміття. Не дивлячись на титанічні зусилля влади та КП «Розвиток курортної зони», щодо забезпечення селища сміітєбаками та урнами, складається враження, що багато відпочиваючих та працюючих влітку у Кирилівці ніколи не чули про правила дотримання чистоти. Багато, хто поступає за принципом – якщо я плачу, то ви повинні за мною прибирати, де б я не був.

— Кирилівка постійно змінюється на краще. В нас безперервно триває благоустрій. Ми робимо все, щоб курорт був привабливим та популярним,. Проте можу відзначити. Що культура, у тому числі і культура відпочинку, починається з нас самих. Селищна рада та комунальники докладають максимум зусиль, щоб вулиці та пляжі були чисті. Ми закупили 86 нових урн на 50 тисяч гривень, які зі свого депутатського фонду надав депутат обласної ради Геннадій Шевченко. КП «Розвиток курортної зони  постійно прибирає вулиці та пляжі і навіть додали вечірню зміну робітників для цього. Проте безкультур’я відпочиваючих робить щоденну їхню роботу марною, — нарікає селищний голова.

Сміттєва проблема курорту стала в пригоді деяким місцевим діячам, які намагаються на ній зробити собі передвиборчій піар. На своїх сторінках у соціальних мережах ці люди публікують світлини із розкиданим сміттям на пляжі, або на вулицях селища і роблять під ними негативні на адресу місцевої влади та комунальників підписи та коментарії. Їх взагалі не турбують ті факти., що сміття тут прибиралося годину тому, а нові його купи – результат безкультур’я гостей селища.

сезон 3

Дикуни та шлагбаум

Іноді  заради вирішення сміттєвої проблеми владі доводиться йти на крайні заходи. Особлива проблема із догляданням за прилеглою територією у цьому році виникла на вулиці Федотова коса. Деякі підприємці, що орендують земельні ділянки коси під розміщення пляжного устаткування вважають, що якщо вони не освоїли землі, то й прибирати там вони не повинні.

Проте у цьому році в Кирилівці почав працювати інспектор з благоустрою. Він виявив такі грубі порушення санітарних норм у деяких орендарів та склав на них адміністративні акти. Кирилівська селищна рада найближчим часом буде розглядати питання  про дострокове розірвання угод оренди із такими недбайливими підприємцями через судові органи.

Багато кого обурив цього літа той факт, що співробітники Приазовського національного природного парку встановили на в’їзді у заказник «Федотова коса» шлагбаум. Зроблено це було не через примху якогось чиновника, а саме через проблему виникнення несанкціонованих звалищ на території заказника. Люди які їдуть відпочивати у дикі місця у палатках зовсім забули, що чистота – поперед усе запорука існування тут унікальних видів рослин та тварин.

Під виглядом активістів відпочиваючі-палатники шлагбаум знесли, в’їхали на територію заказника та влаштували там декілька н6есанкціонованих звалищ. Чому їм не вистачило громадянської совісті прибрати за собою – риторичне питання. КП «Розвиток курортної зони» довелось направляти туди свої сили для вивезення куп сміття. Селищний голова каже, що влада буде у наступному році вирішувати це питання і не допустить повторення цієї ситуації.

сезон 4

На стражі та на допомозі

Особливу увагу у цьому році було приділено безпеці відпочинку. Штат працівників місцевого відділення поліції значно збільшився у порівнянні із минулими роками. Вперше спокій Кирилівки та її гостей охороняло 85 поліцейських тільки з приданих сил.

Однак у зв’язку із політичною ситуацією в країні злодії, які сезонно промишляли у Криму, відтепер спрямували свої шляхи на курорти Азову. Кількість злочинів з цього приводу значно зросла. Криминогенна ситуація у селищі влітку залишається складною не дивлячись на збільшення сил поліції.

Традиційно нелегкою виявилася робота у цьому році й медиків швидкої. Чотири бригади цілодобово виїжджали на виклики по 50-60 разів на добу. Це хоч і менше ніж торік, проте проблема із медикаментами ускладнювала ситуацію із наданням екстреної допомоги. За статистикою у Кирилівці влітку більшість викликів надходить пов’язаних із порушенню роботи серцево-судинної системи і гіпертермії у дітей. Це низький або високий тиск, запаморочення, транзиторні атаки, порушення серцевої діяльності. Медики швидкої констатують багато інфарктів, інсультів, У придбанні деяких видів ліків медикам швидкої допомогла ГО «Кирилівка-курорт». В цілому сезон-2017 у Кирилівці можна назвати задовільним. Місцева влада вже розпочала впроваджувати низку заходів до підготовки селища до наступного літа.

сезон 1

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: