Безпека життя в надійних руках

Кирилівські рятівники визнані одними з найкращих в області, а їхній керівник був представлений до нагороди.

Підполковник служби цивільного захисту Станіслав Васильович Короп працює у місцевій кирилівській пожежно-рятівній частині з 1998 року. З 2003 року він її очолює. Зараз формування, якому Станіслав Васильович віддав майже 20 років називається 24-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Запорізькій області. Зараз тут працює 24 рятівника-вогнеборця та 8 рятівників на воді. Саме через це аварійно-рятувальне відділення кирилівська частина вважається  специфічною та має на озброєнні не тільки пожежні автомобілі та техніку, а також човни та спеціалізоване обладнання для рятування в морі.

Окрім постійного чергування на суші у якому беруть участь 3 караули (у кожному по 5 співробітників) позмінно, влітку на пляжах баз відпочинку «Гірняк» (вул. Федотова коса) та «Приморська Галатея» (вул. Коса Пересип) цілодобово працюють  2 рятувальних пости.

Рятівникам 24-ДПРЧ ГУ ДСНС у цьому курортному сезоні довелося 58 разів надавати необхідну допомогу утопаючим. Саме ці  58 чоловік повинні бути вдячні місцевим рятівникам під керівництвом Станіслава Коропа за те,що вони зараз живі. Взагалі у цьому сезоні втопилося лише 4 людини і хоча це і сумний показник, проте, за статистикою, він дуже низький.

За словами Станіслава Васильовича, не дивлячись на те,що обидва рятувальні пости вже закриті, кирилівська частина має на озброєні мобільну техніку для надання допомоги на воді.

— Якщо до нас зараз надійде виклик про потребу надання допомоги на морі, то в нас завжди напоготові УАЗ із швидкісним катером на причепі. За 10 хвилин після виклику ми вже на воді,- розповідає Станіслав Короп.

А ще у місцевій рятувальній частині є унікальне спецавтівка на базі автомобілю»Газель». Вона оснащена не тільки всім необхідним для гасіння пожеж,а й спецінструментом для допомоги у надзвичайних ситуаціях,наприклад,у ДТП. До речі це авто єдине у Якимівському районі.

— Там у комплектації є все: гідравлічні ножиці, різноманітні домкрати, апарат штучного дихання, бензогенератор,- каже Станіслав Васильович. — Одного разу у Якимівській ЦРБ сталося відключення світла, так ця наша машина допомогла зберегти життя пацієнтам, які знаходились у критичному стані на апаратах штучної вентиляції легенів. Ми запустили генератори і надавали реанімації електрику.

А ще в частині є автомобіль із подібним обладнанням,але він — всюдихід на базі ЗІЛу. Це авто призначено для рятування у складних дорожніх умовах.

За майже два десятки років несення служби керівник 24-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Запорізькій області був неодноразово відзначений керівництвом та владою. У 2012 році Станіслав Короп отримав нагороду «Герой-рятівник року»за гасіння великої пожежі на базі відпочинку «Родем», про яку рятувальникам повідомили тільки за 36 хвилин після займання.

А в цьому році на урочистому засіданні у Запоріжжі 14 вересня, яке було присвячене Дню Рятівника (17 вересня), Станіславу Коропу вручили нагрудний знак «За відвагу у надзвичайній ситуації». Керівництво високо оцінило оперативність та професійність наших пожежників під час гасіння пожежі у житловому корпусі на базі відпочинку «Електрик».

— Це сталося 9 серпня,у розпалі курортного сезону. Через несправність автоматичного вимикача у господарчому приміщенні житлового корпусу на 76 чоловік виникла пожежа. Ми спрацювали оперативно. Вже за хвилину після повідомлення на місце вийшов ЗІЛ-130. За 5 хвилин вийшла ще одна машина і після дзвінка на КП «Жилкомсервіс» на «Електрик»відправили 4 цистерни із водою. Я з’явився там за 15 хвилин,коли полум’я охопило дах. Людей ми вже евакуювали,проте навкруги були будівлі,а одна з них взагалі  з дерева. Слід відзначити правильні дії керівництва бази, воно швидко евакуювало усі речі з приміщення. Пожежу підлеглі гасили професійно і швидко, — розповідає Станіслав Короп.

Керівник 24-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Запорізькій області каже,що нагорода — це загальна заслуга. Станіслав Васильович завдячує своїм співробітникам за сумлінну службу і каже,що його колектив є найкращим в усій запорізькій області.

спасатели_2 спасатели_5спасатели_7 спасатели_8спасатели_14 спасатели_15 спасатели_16

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: