Бюджет Кирилівської об’єднаної громади на 2018 рік складає майже 70 мільйонів гривень

Депутати Кирилівської селищної ради на третій сесії заслухали доповідь заступника голови селищної ради з фінансової частини бюджету Інни Бойко та прийняли бюджет громади.

Доповідаючи про головний фінансовий документ нової Кирилівської об’єднаної громади, Інна Михайлівна подякувала усім депутатам та співробітникам виконкому селищної ради, які плідно і ретельно готували бюджет в умовах неймовірної напруги та стислих термінів. Розробці проекту рішення про бюджет 2018 року передувала велика робота з вивчення потреб та умов існування усіх необхідних сфер життєдіяльності нової об’єднаної громади. Були розроблені та сформовані необхідні бюджетні програми, проведений аналіз запланованих доходів та витрат громади у новому році.

Відповідно до розрахунків фінансистів прибуткова частина бюджету Кирилівської громади на 2018 рік складає 69 мільйонів 913 тисяч 400 гривень. З них загальний фонд бюджету складатиме близько 67 мільйонів гривень, а спеціальний фонд — близько 3 мільйонів гривень.

Найбільшою статтею бюджетних прибутків, як і раніше, складатимуть прибутки від оренди землі — 29 мільйонів 300 тисяч гривень. Також Кирилівська громада отримає 22,4 мільйони гривень у вигляді субвенції від держави. З них більше 13 мільйонів буде витрачено на зарплатню педагогам і 5 мільйонів піде на забезпечення медиків.

Видаткова частина бюджету дорівнює прибутковій. З майже 70 мільйонів гривень більше 50 мільйонів гривень буде витрачено на обов’язкові бюджетні потреби громади — зарплатня бюджетникам, розрахунки за енергоносії.

З січня 2018 року селищна рада Кирилівської об’єднаної громади бере на повне утримання усі освітні заклади колишніх Кирилівської селищної та Охрімівської та Атманайської сільських рад.  Це означає, що тепер на балансі та забезпеченні громади будуть знаходитись Азовська, Охрімівська та Атманайська середні школи, школа-сад «Золота рибка», дитячі садки Охрімівки та Атманаю.

Утримання медичних закладів Кирилівської громади поки що буде знаходитись на балансі Якимівської об’єднаної громади. За словами селищного голови Івана Малєєва, влітку 2018 року, коли в Україні стартуватиме медична реформа, утримання медичних закладів Кирилівки, Охрімівки та Атманаю ляже на плечі Кирилівської громади. Поки що з державної субвенції Кирилівська селищна рада спрямовує  у вигляді субвенції 4 мільйони 137 тисяч гривень на зарплатні потреби Центральної районної лікарні та 913 тисяч гривень в районний бюджет на зарплатню медиків Кирилівки, Атманаю та Охрімівки.

До лютого 2018 року будуть зберігатися усі штатні одиниці виконкомів селищної та сільських рад, що об’єдналися. Протягом січня буде проведена реформа виконавчих органів і з лютого у об’єднаній громаді запрацює єдиний виконавчий орган.

За рахунок бюджету буде забезпечена робота виконкому, дошкільних та шкільних закладів, шкільного автобусу, закладів культури, музичної школи, бібліотек, періодичного видання громади. З бюджету будуть підтримані комунальні підприємства, проведений благоустрій у громаді, профінансовані урочисті заходи та розвиток фізичної культури та спорту, екологічні проекти, розвиток водопровідно-каналізаційних мереж, заходи соціального захисту населення тощо.

Поділитися новиною в соцмережах: