Діячі громади обговорили перспективи розвитку культури та спорту

На базі КЗ «Центр культури, спорту та мистецької освіти» Кирилівської селищної ради 19 квітня відбувся семінар-практикум.

Захід пройшов під назвою «Розвиток об’єктів соціокультурної діяльності в Кирилівській об’єднаній територіальній громаді». На семінар були запрошені всі директори та художні керівники будинків культури нашої громади, директор музичної школи, бібліотекарі та спортивні інструктори.

Про перспективи розвитку культури та спорту коротко розповів Кирилівський селищний голова Іван Малєєв. Він наголосив, що в майбутньому особлива увага буде приділятися розвитку дорослого спорту. Вже зараз триває проєктування футбольних полів в Охрімівці та на вул. Ювілейній в Кирилівці. Щодо розвитку культури, то Іван Володимирович висловив сподівання, що внаслідок об’єднання у нас  зросте кількість концертних виступів та культурно-масових заходів.

Головний спеціаліст відділу культури селищної ради Світлана Шиян розповіла всім присутнім про нормативно-правове забезпечення закладів культури та спорту. Світлана Миколаївна пояснила, якими законами та наказами повинні керуватися керівники закладів культури у своїй діяльності. Першочергове завдання для всіх будинків культури, за словами Світлани Шиян — до початку травня привести в порядок всю свою існуючу документацію і зробити все, чого не вистачає. Світлана Миколаївна розповіла наскільки важливою є атестація творчих працівників, адже від неї залежить тарифний розряд. Також вона наголосила на тому, що в цьому році зміниться порядок присвоєння та підтвердження звання «народний». Для цього потрібно підготувати певний перелік документів для атестаційної комісії. Також тепер диск з виступом відсилати вже не потрібно, як це було в минулому. З цього року на концерт буде виїжджати комісія, за рішенням якої і буде відбуватися присвоєння або підтвердження звання.

Головний спеціаліст розповіла про клубні формування, їх види та напрямки їх діяльності та наголосила на основних вимогах  до формувань.

Наприкінці  виступу Світлана Миколаївна розповіла про всі фестивалі та конкурси, які будуть проходити на Україні в найближчий час. Вона закликала всіх директорів та керівників брати  в них участь зі своїми учнями та колективами. Адже наша громада багата талантами і про них повинна почути вся Україна.

Художній керівник Кирилівського будинку культури №2 Катерина Литвак розкрила питання організації масових і театралізованих свят. Вона докладно розповіла про підготовку концертів та їх проведення. Катерина Миколаївна порекомендувала присутнім прискіпливо обирати ведучих свят, адже від цього багато залежить, а особливо як триватиме культурний захід.

Бібліотекарі обговорили організацію мережі публічних бібліотек в об’єднаній громаді та як зробити їх привабливими для читачів.

Бурхливе обговорення було і серед спортивних інструкторів. Вони впевнені, що потрібно ще більше людей приваблювати до здорового способу життя, щоб створити сильну спортивну базу в нашій громаді. На сьогодні Кирилівською селищною радою була придбана волейбольна та футбольна форма, а також нові м’ячі. Проблеми та перспективи на майбутнє в організації спортивно-оздоровчої роботи серед жителів громади викликають дуже багато запитань. Головне з них це проведення спартакіади між трудовими колективами Кирилівської селищної ради та проведення спартакіади ніж населеними пунктами громади. Також найближчим часом буде проведена особиста першість в кожному старостинському окрузі по певним видам спорта. В червні в Кирилівці будуть проходити змагання з волейболу, де повинні прийняти участь всі команди нашої громади.

Ще одне питання, яке розглянули спортивні інструктори, це проведення роботи зі студентами, які навчаються на факультетах фізичного виховання. Їх потрібно переконати повертатися до нашої громади після закінчення навчання, адже у нас катострафічно не вистачає тренерів.

Основною проблемою для дорослого спорту залишається с. Атманай. Там немає навіть спортивного інструктора. У с.Охрімівка немає  місця, куди могли б прийти люди після роботи та пограти в теніс чи шашки, або просто відпочити. Також потрібно збільшити фінансування дорослого фотболу. Сподіваємося, що найближчим часом дорослий спорт вийде на новий рівень у нашій громаді.

Поділитися новиною в соцмережах: