Жителі громади можуть отримати безоплатну правову допомогу

Информацію та консультацію можна отримати у вдділі «Якимівське бюро правової допомоги» Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

            Стаття 57 Конституції України забезпечує право громадян України на доступ до правової інформації, а стаття 59 передбачає, що кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом ця допомога надається безоплатно. Саме з метою реалізації вказаних положень, 2 червня 2011 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про безоплатну правову допомогу».

Безоплатна  первинна  правова  допомога  —  вид  державної гарантії,  що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок  їх  реалізації,  відновлення  у  випадку  їх порушення та порядок оскарження рішень,  дій чи бездіяльності органів державної влади,  органів  місцевого  самоврядування,  посадових і службових осіб.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

  • надання допомоги в забезпеченні доступу особи до безоплатної вторинної правової допомоги та медіації.

Програма розвитку та функціонування системи безоплатної первинної правової допомоги у Кирилівській об’єднаній територіальній громаді (далі — Програма) розроблена на підставі Законів України «Про безоплатну правову допомогу» (далі — Закон), «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно статті 9 Закону суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги в Україні є:

1) органи виконавчої влади;

  • органи місцевого самоврядування;
  • фізичні та юридичні особи приватного права;
  • спеціалізовані установи.

Якимівський район відноситься до юрисдикції Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який розташований в м. Мелітополі. Через територіальну віддаленість вразливі верстви населення району не завжди мають можливість звернутись до Місцевого центру. Таким чином, для того, щоб не порушувати принцип доступності такої допомоги, на території громади є необхідність створити дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги.

Безоплатна   правова   допомога  —  правова  допомога,  що гарантується  державою  та  повністю  або  частково  надається  за рахунок  коштів  Державного бюджету України,  місцевих бюджетів та інших джерел.

Поділитися новиною в соцмережах: