Промоїна Молочного лиману розчищена

Урочисте відкриття промоїни відбудеться 4 травня об 11:00.

До робіт із розчистки промоїни були залучені громадська організація «Екокорпус», організація «Кирилівка курорт», Асоціація «Міжобласний Північно-Азовський союз рибалок», дитячі табори, що розташовані на узбережжі: «Лісова пісня», «Лазурна веселка», «Зміна», «Салют», Кирилівська селищна рада, а також небайдужі волонтери.
Упродовж виконання робіт працівники і спеціальна техніка щодня розчищали по 40 метрів промоїни глибиною два метри. Таким чином, на сьогодні 650 метрів каналу повністю розчищені і готові до експлуатації.
У цьому році з обласного бюджету передбачено виділення чотирьох мільйонів гривень на підтримку діяльності каналу та розчищення промоїни лиману. Ці кошти розраховані на роботу підрядника протягом року, а не лише навесні та восени. Департаментом екології облдержадміністрації вже проведено тендерні торги, наразі триває етап класифікації переможця.
Другий етап, який передбачає розчищення каналу від піску після того, як риба зайде на нерест, буде виконувати переможець тендеру. У проміжках між розчищенням підрядник повинен підтримувати промоїну в стабільно працюючому стані. Виконання природоохоронних заходів залишається на постійному контролі облдержадміністрації.

 

Поділитися новиною в соцмережах: