Сімейні форми виховання — допомога дітям, які зазнали труднощів.

Державою визначене важливе завдання: забезпечити належні умови для виховання дітей, саме у сімейному оточенні, особливо тих дітей, які опинилися без батьківської опіки, підготовити дітей до самостійного життя.

Про те, що державні заклади – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. Нажаль,  уникнути випадків, коли через недбалість або жорстоке поводження  дітям загрожує небезпека, коли у дітей хворіють або помирають батьки та за ними нікому доглядати, коли дітей залишають у пологових будинках ще при народженні, коли батьки зловживають алкогольними, наркотичними речовинами, бродяжать неможливо. Життя непередбачуване.

Згідно із Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» передбачено такі форми влаштування цих категорій дітей: усиновлення,встановлення опіки та піклування, передача до прийомної сім’ї, передача до дитячого будинку сімейного типу.

Питання про сімейні форми виховання перебуває у постійному розвитку. Наразі в Україні з’явилися нові форми допомоги дітям. Перша це патронат над дитиною – тимчасовий догляд, виховання та реабілітація  дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Ще одна форма це наставництво –добровільна безоплатна діяльність з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.

Кирилівська селищна рада проводить широке інформування громадськості та пропагує сімейні форми виховання дітей, які були позбавлені батьківської опіки.  Головний спеціаліст центру надання соціальних послуг ті інспектор з соціальної роботи Кирилівської селищної ради ознайомлюють бажаючих з інформацією щодо умов створення та функціонування  прийомної,  патронатної сім’ї та надання послуги наставництва. Доводять  до відома інформацію щодо потреб та перспектив створення  даних сімей у нашій громаді. Наразі головне – це усвідомити наскільки важливою є допомога  дітям, які зазнали труднощів ще на самому початку життя.

Поділитися новиною в соцмережах: