Екологи радять не перейматися через медуз та водорості

Збільшення солоності Азовського моря призвело до виникнення незвичайних для Кирилівки природних явищ.

Останнім часом жителі нашого селища, відпочиваючі та підприємці відзначають незвичні зміни у флорі та фауні Азовського моря. Під час літнього курортного сезону виникають природні явища, які іноді лякають людей. Мертві чорноморські дельфіни на пляжі, яких викинуло під час шторму, зелені густі водорості, що у минулому році вкрили пляжі Кирилівки, невелика кількість медуз, які підійшли близько до берега.

Вчені-екологи пов’язують ці явища із природними та промисловими змінами, які відбуваються у Азові за останні декілька років.

Екологічна ситуація у Азовському морі поступово поліпшується, все менше фіксується випадків шкідливих викидів продуктів життєдіяльності людини та промисловості у воду. З початку ХХІ сторіччя солоність Азовського моря стала поступово збільшуватися. Вчені пояснюють цей факт із зменшенням притоку до акваторію Азовського моря та його заток (лиманів) прісної води так званих малих річок. Прикладом цьому може стати ситуація із Молочним лиманом, в якому реєструється найменший за всю історію його існування приток прісної води. За даними спеціалістів Азовського науково-дослідного інституту рибного господарство (АзНДІРГ), тільки з 2009 до 2015 року солоність Азовського моря збільшилася з 11 до 13 проміле.

Підвищення солоності  сприятливо впливає на нерест калкану та камбали глоси. Саме через це пояснюється їх збільшення останнім часом на ринках населених пунктів Запорізької області.  Не шкодить це й для розмноження піленгасу. Окрім цього, за даними вчених Бердянського інституту рибного господарства та екології моря, через підвищення солоності, у Азовське море у літній період спостерігається захід з Чорного моря барабульки, ставриди, морського кота, луфаря. За ними у Азов заходять і мисливці на них — чорноморські дельфіни.

Підвищення солоності води та її температури призвело до активного росту водоростей. І хоча вони абсолютно безпечні для здоров’я людини, проте значно заважають відпочиваючим. Минулого року кирилівські комунальники та громадські добровольці робили все можливе для очищення пляжів від цих водоростей. Цього року від їхнього нашестя страждає Бердянськ.

Підвищення солоності Азовського моря сприяє появленню у ньому і медуз. Більшість з них не становить небезпеки для людини та й з’являються вони біля берегової лінії лише подекуди та у невеликій кількості. Проте, нещодавно зафіксовано випадки одиничного появлення у берегів Кирилівки медузи корнерот. Вони мають отруйні щупальця. Однак отрута корнерота не становить серйозної небезпеки для людини. Проте у чутливих людей при контакті може виникнути сильне подразнення, схоже на опік кропивою. Екологи та медики застерігають відпочиваючих уникати контакту з цими медузами, але якщо ж вона вас вжалила, то треба промити це місце солоною водою та звернутися до лікаря, особливо коли від медузи постраждала дитина.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: