Візит губернатора приніс жителям громади надію на краще

Промоїну буде розчищено та встановлено геотуб завдяки небайдужим підприємцям. Винних у затягуванні тендера на розчистку голова області пообіцяв покарати.

Робочий візит губернатора Запорізької області був запланований на 21 серпня у зв’язку із початком робіт з прочистки промоїни. На початку свого візиту до Кирилівки Костянтин Бриль, народний депутат України Сергій Валентиров, генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Вадатурський та голова селищної ради Кирилівки Іван Малєєв провели нараду із екологами, рибалками та громадськістю. Голова області підкреслив, що епопея із проведенням тендерів на обласні кошти, що були спрямовані на початку року на розчистку промоїни, значно затягнулась і вже приймає корупційний підтекст.

— Починаючи з травня вже треті торги поспіль зриваються, я не буду соромитися у виразах, з вини конкурентної боротьби двох замовників. Вони один з одним судяться, подають скарги до Антимонопольного комітету, але на сьогодні, через їх бажання освоїти ці 4 мільйони гривень Страждає територія і еко-система цілого регіону, — висловив свою думку Костянтин Бриль.  — Вчора у мене була нарада з правоохоронними органами та в зв’язку з тим, що та одеська фірма, яка подала скаргу в Антимонопольний комітет, до якого у мене теж є питання, тому що те рішення, яке він виніс, має ознаки корупційної складової. Рішення прописано так, що навіть якщо одеська фірма не приїде і не укладе договір з нашим Департаментом, то друга фірма не може приступити до роботи. І у висновках написано, що потрібно починати нові торги. Тобто, розуміючи той факт, що фірмі, щоб подати скаргу в Антимонопольний комітет, потрібно заплатити 15 тисяч гривень. Я розумію, що не без якихось корупційних зв’язків спливло це рішення Антимонопольного комітету, яке нас підштовхує вже на четверту торги. І це все в законодавчому полі. Тому, у нас Департамент екології між молотом і ковадлом. Потрібно або порушувати закон і йти до прокурора, або змиритися з думкою про те, що риба загине.

Голова області вимагає від правоохоронних органів перевірити одеського претендента на освоєння бюджетних коштів Запорізької області.

Генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Вадатурський підкреслив, що надає допомогу у розчищенні промоїни та встановленні геотуби виключно добровільно та безкоштовно. Він зазначив, що не міг не відгукнутися на прохання врятувати рибу, що застрягла у Молочному лимані.

— У нас є досвід, ми побудували більше 3,5 км гідротехнічних споруд. У нас є унікальна будівельна техніка, яка дозволяє проводити днопоглиблювальні роботи. Ми погодилися виконати роботи на громадських засадах. Ми понесемо деякі збитки, але ми розуміємо, як працює тендерне законодавство, — повідомив Олексій Вадатурський.

На місці проведення розчистки промоїни гендиректор ТОВ СП «Нібулон» відзначив, що роботи для техніки багато і зручніше її було б проводити більш потужним обладнанням. Однак для цього його потрібно доставляти своїм ходом через Керченську протоку, де зараз нестабільна політична ситуація.

В цілому Кирилівка могла би бути одним з основних постачальників риб родини кефалевих для усієї України, якщо б промоїна стало працювала, а лиман повернувся до своїх природних меж. Таку думку висловив кирилівський селищний голова Іван Малєєв.

-У нас родюча громада. Ми можемо мати неабиякі аграрні показники та стати постачальниками морепродуктів для усієї країни, — сказав Іван Володимирович. — Проте проблема із промоїною заважає здійсненню цих планів. Адже здоровий Молочний лиман це не тільки риба, це і опади так необхідні нашим аграріям, це насичені кормами пасовища для худоби.

Повідомив цікаву новину і нардеп Сергій Валентиров. Він розповів, що У Міністерстві екології та природних ресурсів вже прийняте рішення стосовно виделення державних коштів на будівництво постійних гідротехнічних споруд на промоїні. На це необхідно близько 60 мільйонів гривень. Такі споруди змогли б  закрити питання розчистки промоїни на довгі роки.

Поділитися новиною в соцмережах: