Екологи перевіряють ЗЗРК. Його керівництво відвідало Кирилівську громаду

У Атманаї відбулась робоча зустріч керівництва ЗЗРК із жителями та представниками влади Кирилівської ОТГ.

Нарешті керівництво ПАТ «Запорізького залізорудного комбінату» звернуло увагу на проблеми жителів Кирилівської громади, які повязані із діяльністю підприємства, щодо скидання відходів виробництва у ставок-випаровувач, що знаходиться неподалік Атманаю.

У середу 26 вересня Атманай відвідав заступник генерального директора ЗЗРК Віталій Хрол. Він на власні очі впевнився у якому жахливому стані знаходиться дорога, що веде від траси на Кирилівку до дамби і сама дорога на дамбі.

На зустріч із представником керівництва підприємства в Атманаї зібралися жителі села та співробітники Кирилівської селищної ради. Мешканці Атманаю та околишніх сіл висловили своє незадоволення процесом зливання відходів підприємства, яке ніколи не платило екологічний збір у бюджет Атманайської сільської ради і не платить зараз у бюджет Кирилівської селищної ради.

Показник захворюваності онкологічними хворобами у цій місцевості є найбільшим у Якимівському районі і цей факт жителі Атманаю, Нового та Солоного пов’язують саме із діяльністю ЗЗРК.

До речі, саме з 26 вересня, через звернення жителів Кирилівської ОТГ, на підприємстві почала позапланову перевірку Державна екологічна інспекція. Висновок екологів щодо безпеки викидів у ставок-випаровувач біля Атманаю незабаром буде зроблено.

Проте Віталій Хрол запевнив, що керівництво підприємства готово до конструктивного діалогу та спільного вирішення екологічнихї проблем громади разом із її жителями та керівництвом. Перемовини, за словами Віталія Івановича, продовжаться вже найближчим часом.

Поділитися новиною в соцмережах: