Важлива інформація щодо проведення пероральної імунізації диких тварин від сказу

Напружена епізоотична ситуація в Україні та Запорізькій області щодо сказу потребує дійових заходів профілактики і боротьби з цією хворобою.

Якимівське районне управління Головного управління Держпродслужби в Запорізькій області повідомляє, що з метою збереження стабільної епізоотичної ситуації зі сказу на території Запорізької області та відповідно до розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України від 03.09.2018 № 100 «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин в Україні»  у період жовтня-листопада 2018 року буде проводитись планова пероральна імунізація диких та бродячих м’ясоїдних тварин.

Розповсюдження приманок,  які містять високоімунну безпечну вакцину проти сказу, буде здійснюватися авіатранспортом над польовими та лісовими угіддями області, поза територіями населених пунктів та водоймищ.

Приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти скажу. Дані заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудники сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію у регіоні.

Тому, велике прохання не хвилюватися побачивши принаду (розмір із сірникову коробку) або літак, який розкидає принади, ні в якому випадку не чіпати брикети та не переносити з місця.

Поділитися новиною в соцмережах: