Громада Кирилівки не дозволить розбазарювати свої землі

Керівництво ОТГ вимагає дотримання законів при передачі державних земель у комунальну власність громади.

Як відомо, держава передає об’єднаним територіальним громадам у комунальну власність державні землі сільськогосподарського призначення, які знаходяться в межах територій цих громад. Кирилівська ОТГ бере активну участь у цьому процесі і вже уклала із головними управліннями Держгеокадастру меморандум про співробітництво при здійснені заходів відносно передачі сільгоспземель державної власності у комунальну.

Проте співробітники Держгеокадастру, імовірно побачивши, що земля так просто зникає з їхнього підпорядкування, поступають із Кирилівською ОТГ, м’яко кажучи, нечесно. Близько 120 гектарів родючих земель, що знаходяться на березі Молочного лиману впритул із землями ТОВ «Приморський» рішенням Держгеокадастру передаються у власність цього сільгосппідприємства.

Ці 120 гектарів завжди значилися, як землі запасу Кирилівської селищної ради і вже близько 15-20 років не використовувались. Після того, як жителі громади дізналися про те, що державні землі передаються у комунальну власність ОТГ, вони почали подавати прохання про виділення їм земельних ділянок, як їм це гарантує держава. У тому числі і з цих 120 гектарів.

Проте Держгеокадастр зробив все, щоб ТОВ «Приморський» зареєструвало право власності на цю землю за собою. Зі свого боку керівництво селищної ради звернулось із запитами та протестами стосовно цих дій у відповідні державні та правоохоронні органи. Поки що не всі вони надали свою відповідь.

— Ми сумніваємося у законності цих дій,  — каже селищний голова Іван Малєєв. — Ця земля ніколи не належала колгоспу «Приморський», правонаступником якого виступає ТОВ «Приморський». Тому ми будемо відстоювати позицію жителів громади.

Як тільки селищна рада отримає усі відповіді на свої запити, то обов’язкове звернеться до суду.

Поділитися новиною в соцмережах: