Підприємство, яке труїть людей

ЗЗРК не звертає уваги на вимоги Кирилівської громади. Жителі громади готові на рішучі дії, а Кирилівська селищна рада збирається звертатися до суду.

Запорізький залізорудний комбінат продовжує забруднювати територію Кирилівської ОТГ і зливати шкідливі відходи виробництва у водойму, яка з’єднана із Утлюцьким лиманом. Керівництво підприємства не те що не бажає почути вимоги громади, яка налічує більше 6 тисяч жителів, а просто робить вигляд, що людей просто не існує. Обіцянки заступника директора комбінату Віталія Хрола, який зустрічався із жителями Атманаю, Солоного та Нового так і залишилися обіцянками

Підприємство й досі зливає виробничі відходи в ставок, що знаходиться поблизу Атманаю. Земельна ділянка, де розташована водойма, належить до природно-заповідного фонду. Від забруднення страждають місцеві жителі та флора Утлюцького лиману. Більш того, комбінат будує ще одну гілку зливу відходів в лиман.

Громадська організація «СПРАВЖНІ ДІЇ» залучила екологів-активістів, які провели аналіз проб мінералізованих вод із відстійника Запорізького залізорудного комбінату.

Отримані дані підтвердили побоювання громадськості – комбінат безкарно забруднює екологію, у водах було виявлено важкі метали та радіоактивні частки у кількості, яка значно перевищує допустиму норму.  Результати проведених аналізів свідчать — забруднення з боку ПАТ «Запорізький залізорудний комбінат» становлять загрозу здоров’ю і життю громадян.

Державна екологічна інспекція провела перевірку ЗЗРК і виявила низку порушень екологічного законодавства України, про що повідомила Кирилівській селищній раді. У листі на імя Івана Малєєва екологи  зазначають: » За результатами перевірки встановлені порушення у сфері охорони атмосферного повітря, в частині охорони водних та земельних ресурсів, у сфері поводження з відходами». Відповідно до цих порушень на ЗЗРК та його керівництво накладено штрафи  згідно статей Кодексу України про адміністративні порушення. Проте сума цих штрафів мізерна для такого підприємства, що також обурює жителів громади.

Все це відбувається на фоні того, що ЗЗРК не має паспорта місця видалення відходів, а ізольований ставок-випаровувач є саме тим місцем, де комбінат здійснює кінцеве розміщення неочищених відходів. У зв’язку з цим, у підприємства виникають зобов’язання зі сплати екологічного податку за кінцеве розміщення відходів, якими ЗЗРК грубо нехтує. До бюджету Кирилівської ОТГ не надійшло жодної копійки екологічного податку від комбінату за розміщення відходів. За самими скромними підрахунками, щорічно ЗЗРК повинен сплачувати у бюджет громади близько 7 мільйонів гривень екологічного податку.

На нещодавніх зустрічах із селищним головою жителі Атманаю, Солоного та Нового заявили, що готові на будь які дії, щоб примусити керівництво Запорізького залізорудного комбінату дотримуватися законодавства України.

Зі свого боку Кирилівська селищна рада висловлює намір звертатися до судових органів із метою припинити безконтрольне забруднення шкідливими відходами території громади Запорізькім залізорудним комбінатом та змусити його керівництво сплачувати податки  у місцевий бюджет за використання природних ресурсів громади.

Поділитися новиною в соцмережах: