У Кирилівській громаді склалася критична ситуація з поштовими відділеннями

Якщо до 10 лютого у громаді не знайдеться бажаючих зайняти вакантні місця начальника поштового відділення та оператора то у Азовському поштове відділення закриють остаточно. У Атманайському СО через скорочення листонош жителі опинилися у незручному становищі.

Відділення поштового зв’язку у Кирилівці-2 (Азовське) не працює з 21 травня минулого року. Причина — звільнення начальника установи та її оператора. Це викликає певні незручності для жителів громади, адже близько 60% населення — люди пенсійного віку, які отримують пенсії саме через Укрпошту. До того ж більшість населення Кирилівки звикли сплачувати за отримані комунальні послуги саме через поштові відділення.

На початку січня на ім’я селищного голови Івана Малєєва надійшов лист від начальника Центра поштового зв’язку №4 (Мелітополь) Запорізької дирекції ПАТ «Укрпошта» Володимира Бірюка, у якому він повідомляє про переведення листонош ВПЗ Кирилівка-2 (Азовське) у ВПЗ Кирилівка, у зв’язку з відсутністю начальника у ВПЗ Кирилівка-2.

За словами начальника ВПЗ Кирилівка Олени Куруленко, якщо до 10 лютого 2019 року у ВПЗ Кирилівка-2 посади начальника та оператора залишуться вакантними, то це відділення буде остаточне зачинено і  припинить своє існування.

Тож керівництво селищної ради та начальник ВПЗ Кирилівка звертаються до незайнятого населення із проханням звернути увагу на ці вакансії. На постійну роботу до ВПЗ Кирилівка-2 потрібні 2 людини: на ставку начальника ВПЗ та на 0,8 ставки оператора ВПЗ. Умови роботи — чотирьохденний робочий тиждень (вівторок, середа, четвер, субота) з 8:00 до 17:00. Бажаючи можуть звертатися до ВПЗ Кирилівка.

А у Атманайському старостинському окрузі жителі  обурені скороченням листонош у ВПЗ Атманай та ВПЗ Солоне. Керівництво  Центра поштового зв’язку №4 Запорізької дирекції ПАТ «Укрпошта» наприкінці минулого року звільнило там листонош, а їхні функції поклало на начальників відділення. Відтепер вони 2 дні з чотирьох робочих працюють як начальники ВПЗ, а два дні — замість листонош.

Звернення жителів Атманайського СО із вимогою повернути листонош на робочі місця не знайшло підтримки у керівництва Центра поштового зв’язку №4 і у керівництва Запорізької дирекції ПАТ «Укрпошта». І це не дивлячись на те, що керівництво громади вживає заходів щодо благоустрою та ремонту приміщень ВПЗ (закуплені електроопалюючи прибори, замінені вікна на енергозберігаючи).

Більш того, непопулярні рішення Запорізької дирекції АТ «Укрпошта» йдуть у розріз із діями центрального керівництва ПАТ «Укрпошта». Наприкінці минулого року ПАТ «Укрпошта» домовилася з Пенсійним фондом про продовження доставки пенсій і соціальних виплат в 2019 році. Українські ЗМІ повідомляли, що ПАТ «Укрпошта» з 17 грудня припиняє скорочення мережі відділень у сільській місцевості. Відповідний наказ 14 грудня підписав глава «Укрпошти» Ігор Смілянський. Звільнених раніше співробітників компанії готові працевлаштувати на вакантні посади.

Проте, у Кирилівській громаді чомусь тривають зовсім протилежні процеси. До проблем із ВПЗ Атманайського СО долучився не тільки селищний голова Іван Малєєв, а й депутат обласної ради Геннадій Шевченко. В ході сесії обласної ради 20 грудня 2018 року депутати підтримали проект рішення депутата обласної ради Геннадія Шевченка щодо звернення до КМУ та Міністерства інфраструктури щодо ситуації, яка склалася у зв’язку із обмеженням режимів роботи поштових відділень та скорочення чисельності листонош.

— Реагуючи на звернення громадян, до обласної ради за ініціативою Геннадія Шевченка було подано проект рішення, яким обласна рада зосередила увагу на відповідній проблемі Кабінет міністрів України, каже помічник депутата обласної ради Дмитро Луц. — Варто зазначити, що проблема може вирішитися тільки після втручання Кабінету Міністрів України, однак Геннадій Миколайович задіяв всі важелі впливу для вирішення проблеми в межах повноважень депутата обласної ради.

Поділитися новиною в соцмережах: