УВАГА! Туристичний збір!

Нове податкове законодавство України вимагає від відпочиваючих та власників туристичних об'єктів обов'язкову сплату туристичного збору у місцеві бюджети. Об'єкти неплатників будуть позбавлені комунальних послуг, а самі вони понесуть карну відповідальність.

Туристичний збір — загальновідома практика оподаткування у всьому світові. На сесії 5 лютого цього року депутати Кирилівської селищної ради затвердили рішення про встановлення нових ставок туристичного збору. Цього вимагають зміни у Податковому кодексі України, які почали діяти з 1 січня.  Відповідно до додатку рішення сесії, платниками туристичного збору є туристи, які прибувають на територію Кирилівської ОТГ та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі).

Хто збирає

Справляння туристичного збору здійснюється у готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках для приїжджих, хостелах, будинках відпочинку, туристичних базах, таборах для відпочинку, пансіонатах  та інші заклади готельного типу, санаторно-курортних закладах, які розташовані на території Кирилівської ОТГ.

Сплата туристичного збору стосується і тих туристів, які вирішили відпочити у приватному секторі населених пунктів громади.

Справляти туристичний збір мають право туристичні агенти. До них відносяться усі бази відпочинку та пансіонати на території узбережжя Кирилівської ОТГ, фізичні особи-підприємці, що розміщують у себе відпочиваючих,  посередницькі організації та юридичні особи, які уповноважуються Кирилівською селищною радою справляти збір на умовах укладеного з ними договору.

Усі туристичні агенти, що збирають з відпочиваючих збір, повинні сплачувати його у бюджет Кирилівської громади також авансом за квартал.

Скільки збирають

Відповідно до нового податкового законодавства, максимальну щоденну ставку туристичного збору для громадян України місцеві ради можуть встановлювати на рівні 0,5% від мінімальної зарплатні, тобто 20,87 гривень на день.

У Кирилівській ОТГ діє одна з найменших ставок в Україні. Депутати Кирилівської селищної ради віднеслись до встановлення  туристичного збору із порозумінням і затвердили його на рівні 0,12% від мінімальної зарплатні. Отже для туристів з України, які прибули на відпочинок до Кирилівської ОТГ, туристичний збір становить 5 гривень на день. Для громадян інших держав — 41,73 гривні на день ( 1% від мінімалки). З дітей до 18 років та туристів пільгових категорій туристичний збір не стягується.

Туристичний збір відпочиваючі сплачують авансом за весь термін перебування. Важливо розуміти те, що туристичний збір не входить у вартість путівки пансіонатів чи баз відпочинку. Відпочиваючи сплачують його окремо та  мають право на отримання документів про сплату. За один і той самий період перебування платника збору на території Кирилівської ОТГ повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

У разі дострокового залишення туристами території Кирилівської ОТГ сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню їм у встановленому Податковим  кодексом порядку.

Для справляння туристичного збору з фізичних осіб мешканців громади, які надають послуги з тимчасового розміщення туристів у приватному порядку, за домовленістю між Кирилівською селищною радою та КП «Розвиток курортної зони» буде створений спеціальний підрозділ на базі КП.

Як контролюють

Здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, своєчасною сплатою туристичного збору будуть відповідні органи. На початку туристичного сезону, при підписанні паспортів баз відпочинку, із тими суб’єктами туристичної діяльності на території громади, які не сплатили туристичний збір, не будуть укладатися договори на надання комунальних послуг. Тобто бази відпочинку, які ухиляються від сплати туристичного збору, залишаться без вивозу сміття, рідких побутових відходів та постачання води. У разі якщо такі туристичні об’єкти все ж таки розпочнуть свою діяльність, то за ними буде встановлений постійний контроль з боку місцевої влади. У випадках забруднення навколишнього середовища, нанесення збитків оточуючому середовищу до таких об’єктів та їхніх володарів будуть застосовані жорсткі санкції в рамках діючого законодавства.

Більш того, місцева влада обов’язково буде звертатися до правоохоронних органів та прокуратури через невиконання податкового законодавства неплатниками туристичного збору, що тягне за собою карну відповідальність. Такі ж заходи будуть здійснюватись і по відношенню до тих, хто недоплачує курортний збір та приховує реальну кількість відпочиваючих на своїх туристичних об’єктах. За для цього керівництво Кирилівської ОТГ планує створити контролюючу спецкомісію.

Із рішенням сесії Кирилівської селищної ради №23 від 5 лютого 2019 року та Положенням про порядок обчислення та сплати туристичного збору на території  Кирилівської ОТГ можна ознайомитися на офіційному сайті Кирилівської селищної ради за посиланням https://krlk.gov.ua/turistichniy-zbir

Поділитися новиною в соцмережах: