Шановні власники об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості!

На виконання ст. 10 та ст. 266 Податкового кодексу України, рішенням XI сесії Кирилівської селищної ради VII скликання від 26.06.2018 року №3 «Про встановлення місцевих податків та зборів» затверджено «Положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», яке є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території Кирилівської селищної ради.

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі суб’єкти підприємницької діяльності – платники єдиного податку, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, розташованих на території Кирилівської селищної ради.

  1. Оподаткування житлової нерухомості.

Рішенням Кирилівської селищної ради для фізичних осіб, які є власниками житлової нерухомості, встановлено нульові ставки оподаткування для:

  • квартир – 60 кв. м;
  • житлових будинків – 120 кв. м;
  • різних типів житлової нерухомості (коли у власності особи є і квартира, і будинок, та/або їх частки) – 180 кв. м;
  • гаражів, незалежно від їх кількості, загальною площею до 30 кв. м;
  • господарських (присадибних) будівель – допоміжні (нежитлові) приміщення (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо).

Оподаткуванню підлягає лише понаднормова площа житла, що обчислюється за наступною формулою: від загальної площі житлової нерухомості віднімається «пільгова» площа та множиться на ставку податку.

  1. Оподаткування нежитлової та комерційної нерухомості.

Платники – фізичні особи у 2019 році мають сплатити податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2018 рік, за ставками та з використанням пільг, які застосовувались при розрахунку податку минулого року. Оскільки в 2019 р. нарахування податку проводиться за 2018 рік ставка податку розраховується у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, яка станом на 1 січня 2017 року становила 3 723 гривень.

Платники податку мають право звернутись до   Якимівського відділення Мелітопольської ДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області для проведення звірки даних. Для цього при собі необхідно мати документи на право власності. Отримати додаткову інформацію стосовно ставок податку, нарахування та сплати податку можна в податкових органах чи на офіційному сайті Кирилівської селищної ради в мережі Інтернет: https://krlk.gov.ua/dokumenti/miscevi-podatky-ta-zbory

У відповідних додатках визначено конкретні ставки податку в залежності від типу будівлі.

Кирилівська селищна рада закликає платників всіх рівнів – юридичних та фізичних осіб сумлінно виконувати податкові зобов’язання з податку на нерухоме майно перед місцевим бюджетом з метою недопущення заборгованостей, штрафних санкцій за несвоєчасну сплату та задля впровадження подальших позитивних змін в інфраструктурі села.

У разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строку, визначеного законодавством, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафних санкцій відповідно до ст. 126 Податкового кодексу України.

З метою усунення непорозумінь у майбутньому просимо власників внести відомості про об’єкти нерухомого майна до Державного реєстру прав власності на нерухоме майно.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: