В Кирилівській громаді з’явиться ще один об’єкт природно-заповідного фонду

На черговій сесії депутати Кирилівської селищної ради ініціювали включення земельної ділянки водного фонду до природно - заповідного фонду державного значення.

У зв’язку з тим, що керівництво Запорізького залізорудного комбінату не звертає увагу на вимоги жителів громади, і продовжує забруднювати територію, зливаючи шкідливі відходи виробництва у водойму, яка з’єднана із Утлюцьким лиманом, керівництво Кирилівської ОТГ продовжує шукати шляхи вирішення цієї проблеми.

На сесії селищної ради був присутній заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької ОДА Олександр Сергієнко. В ході обговорення було прийняте рішення ініціювати створення об’єкту ПЗФ.

За словами Олександра Сергієнко, всі 100% земельних ділянок, які знаходяться навколо ставка-випарника є об’єктами природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. І якщо наша громада та депутати підтримують сьогодні ініціативу про включення ставка-випарника до об’єктів ПЗФ, наступним кроком буде замовлення наукової оцінки, яку вимагає порядок створення подібних об’єктів. І після наукової оцінки ця ділянка зможе отримати статус об’єкта ПЗФ загальнодержавного фонду.

Це буде означати, що на території зазначеної ділянки назавжди буде заборонено розміщувати будь-які відходи. А скид відкачаної високомінералізованої шахтної води буде можливим лише після установки очисних споруд. Також ЗЗРК буде зобов’язаний платити екологічний податок.

Створення об’єкта ПЗФ дозволить отримувати кошти з державного та обласного бюджету для здійснення природно-заповідних заходів.

Депутати, які були присутні на сесії, висловили свою повну підтримку керівництву громади та проголосували за включення ставка-випарника до об’єктів природно-заповідного фонду державного значення.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: