В Охрімівці розпочато централізований вивіз побутового сміття

Підприємство «Азовкомервіс» провело перші виїзди по збору твердих побутових відходів в Охрімівку.

Проблема із збором та вивезенням сміття існує в багатьох селах нашої громади. Це викликає виникнення стихійних звалищ. З моменту утворення ОТГ, керівництво громади шукає шляхи вирішення цієї проблеми.

На загальних зборах громадян, після проведення анкетування, люди висловили свою готовність платити за збір сміття. Після цього голова Кирилівської громади Іван Малєєв прийняв рішення налагодити централізоване вивезення відходів на сміттєзвалище.

Процес збору та вивезення твердих побутових відходів вже розпочався. Спочатку  було вирішено провести декілька пробних виїздів для того, щоб зрозуміти, яка буде вартість однієї ходки.

Керівництво «Азовкомсервіс» детально підрахувавши всі витрати надало такі розрахунки. Повна вартість ходки з утилізацією побутових відходів за один раз складає 6085,06 тисяч гривень. Сюди враховані витрати на заробітну плату, на паливно-мастильні матеріали, на технічне обслуговування транспорту, на утилізацію побутових відходів та інше.

Всього в місяць планується робити 4 таких ходки, і повна вартість вивезення та утилізації побутових відходів в місяць складає 24340,24 тисячі гривень. В Кирилівці діє єдиний тариф на вивезення та утилізацію сміття – це 14,50 гривень за одну людину на місяць. Цей тариф буде діяти і в інших селах громади.

Якщо врахувати той факт, що в Охрімівці у середньому проживає 1000 тисяча мешканців, то, помноживши цю кількість жителів на 14,50 гривень, отримаємо 14,500 тисяч гривень. І це за умовою того, що всі жителі будуть платити. Як бачимо навіть очікувана сума не зможе покрити всі витрати «Азовкомсервіса».

Керівництво громади поки що вирішує, як правильно організувати збір сміття. Чи це будуть контейнери, чи сміттєві пакети — ще не з’ясовано. Проте вже зараз підприємство готове збирати та вивозити сміття, але за умови, що всі будуть за це своєчасно платити.

Жителі Атманаю, Охрімівки та інших населених пунктів, де не має централізованого вивізу сміття, повинні розуміти, що збереження екології навколишнього середовища — відповідальність не тільки влади, а й особисто кожного мешканця громади. Насьогодні це не можливо без колективної оплати послуг за вивезення побутового сміття. Отже, або ми разом сплачуємо та живемо в цивілізованих умовах, або продовжуємо незаконно засмічувати навколишнє середовище, у якому ще жити нашим нащадкам.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: