Сплата місцевих податків — головний громадянський обов’язок жителів громади

Розвиток будь-якої територіальної громади напряму залежить від сумлінності та обізнаності її жителів.

Територіальні громади, які були утворені за останні роки в Україні, самостійно намагаються вижити, розраховуючи переважно лише на власні доходи.

Усі сфери життєдіяльності віднині покладені на плечі об’єднаних громад.

Кирилівська ОТГ не є виключенням. Керівництву громади доводиться розраховувати на бюджетні надходження, які напряму залежать від її жителів. Не слід розраховувати на дотації від держави, оскільки децентралізація була впроваджена саме для того, щоб територіальні громади отримали податкову незалежність та змогли самі розподіляти свої прибутки, розвиваючі себе.

Одними з головних бюджетних надходжень для Кирилівської ОТГ — плата за землю та податок на нерухомість. Тільки сумлінне відношення володарів земельних паїв на території нашої ОТГ до сплати податків може бути запорукою сталого та успішного розвитку усієї громади. Від цього залежать своєчасні ремонти водогонів, доріг, освітлення, благоустрій вулиць, утримання об’єктів освіти, культури та медицини тощо.

До об’єднання в Кирилівську ОТГ Охрімвська громада завжди була збитковою. Тут чомусь люди звикли не сплачувати податок на землю взагалі. Саме через це держава, район та область змушені були на мінімальному рівні підтримувати субвенціями Охрімівку.

Зараз життя повернулося так, що сподіватися на цю підтримку вже не варто. Проте багато жителів населених пунктів нашої ОТГ ще й досі не розуміють, чому вони мають виконувати законодавство України і сумлінно сплачувати податки, які спрямовуються саме на покращення їхнього ж життя. Знаходяться й такі, які просять а іноді і навіть вимагають від керівництва громади звільнити їх від сплати земельного податку або податку на нерухомість. І при цьому вважають, що керівництво ОТГ має приділяти найбільшу увагу саме їхньому селу, саме їхній території.

За останні роки у Охрімівці та Атманаї були проведені роботи з благоустрою, яких їх жителі не бачили десятиліттями. Ремонти дахів шкіл, заміна опалення у амбулаторіях, реконструкції харчоблоків дитсадків, організація харчування школярів, благоустрій подвір’їв учбових закладів, заміна вікон у бюджетних об’єктах громади. Все це потребує великих грошей. Однак, нажаль, деякі мешканці громади не розуміють звідки вони беруться в ОТГ. Не розуміють, що саме від них залежить ходити їм по розбитих темних вулицях  чи мати цивілізовані умови суспільного життя.

Саме у перші роки життя об’єднаних громад повинна сформуватися соціальна відповідальність їхніх жителів. Інакше спільне співіснування не має сенсу. Платити усі види місцевих податків та зборів — це така ж необхідність, як і регулярно робити прибирання у власній оселі, як і своєчасно сплачувати за комунальні послуги.

Тоді і футбольні поля будуть відкриватися, і у клубах тепло та затишно буде, і дороги будуть рівними та освітленими. А жити за принципом «Моя хата з краю…» — це шлях в нікуди.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: