Будівництво ВЕС у Кирилівській громаді. За і проти

В Охрімівці, 17 липня, пройшли громадські обговорення, щодо розміщення вітряних електростанцій на території Охрімівського СО.

Як повідомлялося раніше, до Кирилівської селищної ради надійшло звернення від жителів Охрімівського старостинського округу, які дізналися про те, що на території  їхньої громади збираються будувати вітряну електростанцію. У зверненні зазначено, що їх про те, що це буде на землях села  ніхто не попереджав. А отже, все це відбувається без їх відома і дуже обурює мешканців. Активісти почали збирати підписи, і назбирали їх аж 118.

За проханням мешканців селищний голова Іван Малєєв ініціював громадські обговорення. На обговореннях були присутніми близько 150 місцевих жителів, представники селищної ради, директор Приазовського національного парку Дмитро Воловик, депутат обласної ради Геннадій Шевченко та представники інвесторів.

Перед присутніми виступив Кирилівський селищний голова, який докладно розповів про те, що це не новий проект. Землі були виділені, ще у 2009 році. У цьому ж році і в Охрімівці і в Атманаї повинні були пройти громадські обговорення. Як запевнив присутніх в.о. старости Атманайського сільського округу Ігор Сажнєв, у них були проведені обговорення. Чому цього не сталося в Охрімівці ніхто не знає. Голова пояснив на яких територіях планується розмістити ВЕС. Також він наголосив, що основна умова для інвесторів, є розміщення вітряків не ближче ніж 3 км до населених пунктів.

Перш ніж розпочати промислове будівництво, представники компанії запевнили, що наразі закордонними компаніями проводяться всі потрібні дослідження про вплив будівництва на навколишнє середовище. Насьогодні виділено більш ніж 300 земельних ділянок під вітряки, і тільки після надання висновків екологічної експертизи буде вирішено скільки вітряків буде стояти та на якій території.

Інвестори також розповіли про намір  зробити свій фінансовий внесок в розвиток територій села. Вони запевнили, що планують інвестувати в соціальний розвиток майже п’ять мільйонів гривень щорічно.  Будівництво ВЕС це і додаткові робочі місця для населення.

На жаль представники ініціативної групи не дали розповісти інвесторам про всі переваги та недоліки будівництва ВЕС. Деякі з них просто кричали: «Ми нічого не хочемо», «Нам не потрібен розвиток громади». Своє невдоволення висловлювали навіть вчителі школи, які нібито потрапили під чийсь вплив і з впевненістю говорили, що вони готові навіть повернутися у минулі часи до створення громади. Можливо без розвитку інфраструктури села, без стадіону, без харчування школярів їм жилося краще.

Під час жвавої дискусії учасники обговорень не змогли дійти до спільного рішення, і тому голова селищної ради не поставив це питання на голосування. У ході суперечок навіть з’ясувалося, що деякі підписи під протестом щодо забудови ВЕС є фальшивими.

Прихильники ж розміщення вітрової електростанції наполягають на його економічній важливості та на позитивний вплив на розвиток села. Противники наголошували на можливості значної шкоди навколишньому середовищу, яку може завдати спорудження і робота цього енергетичного об’єкту.

Після цього  було вирішено влаштувати поїздку до Ботієво, де з 2011 працює ВЕС. Всі учасники робочої поїздки на власні очі змогли оцінити всі переваги розташування вітряків у населеному пункті. Ботієвська громада за все існування ВЕС на своїй території отримала близько 10 млн. гривень на різноманітні соціальні об’єкти. Так, наприклад, на місці величезного котловану з’явився сучасний парк з фонтаном та новий стадіон. Були відремонтовані школи та дитячі садки. Було придбано новенький шкільний автобус. Та найголовніше це те, що більша частина населення села отримала робочі місця та можуть розвивати власний бізнес. Варто відзначити, що навіть ті активісти ініціативної групи з Охрімівки, які виступали проти вітряків, після побаченого кардинально змінили свою думку.

Спілкування, щодо розміщення ВЕС на території Кирилівської громади продовжуються. Наступним етапом будуть громадські обговорення, які пройдуть 26 липня в Якимівці.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: