Діячі культури області 2 дні працювали у Кирилівці

Кирилівський СБК №2 зібрав спеціалістів сфери культури зі всієї Запорізької області.

29-30 серпня 2019 року відбувся обласний практикум для керівників і спеціалістів структурних підрозділів галузі культури міських рад, райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад та керівників базових будинків культури і центрів об’єднаних територіальних громад, фахівців методичних структур за темою «Функціонування закладів культури в умовах децентралізації» на базі клубних закладів Кирилівської селищної ради Якимівського району.

Основна програма проходила на базі Кирилівського селищного будинку культури № 2-філія №2 КЗ «Центр культури, дозвілля та мистецької освіти Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області».

Відкрила обласний практикум Олена Златова. — т.в.о. директора, завідувач відділу КУ «Обласний методичний центр культури і мистецтва» ЗОР, привітавши всіх присутніх та вручила Подяку від обласного Центру Кирилівському селищному голові Івану Малєєву. Потім з вітальним словом виступив Кирилівський селищний голова. Він зазначив, що за останні роки культурі в Кирилівській громаді приділяють багато уваги – це і капітальні ремонти будівель, і придбання костюмів та музичної апаратури, і збільшення штатних одиниць. Він побажав всім плідної роботи і гарного відпочинку в Кирилівці.

Далі виступ продовжив директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА, заслужений працівник культури України Владислав Мороко, який наголосив на ролі культури в суспільстві та нових інноваційних методах роботи закладів культури. Він зауважив що будинки культури повинні ставати мультифункціональними та задовольняти культурні потреби жителів громад. Також він розповів про цікаві факти втілення децентралізації за кордоном та наголосив на збереженні та захисті історико-культурної спадщини в контексті децентралізаційних процесів.

Цікавий виступ про стан впровадження децентралізації в Запорізькій області підготував Олександр Билим – начальник Управління містобудування та архітектури ОДА, головний архітектор області, заслужений архітектор України, який познайомив присутніх з перспективним планом розвитку Запорізької області. Про функціонування закладів культури в умовах децентралізації розповіла Людмила Абеляшева – начальник відділу культури і туризму управління культури і туризму Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА. Вона зазначила, що багато ще роботи треба провести в нашій галузі адже немає достатньої нормативно-правової бази. Але не дивлячись на це працівники області працюють із завзяттям, приємно було почути, що наша громада завжди подає вчасно звіти, за що дякуємо завідувачу клубної та методичної роботи Центру Катерині Литвак.

Але найбільш цікавим та довгоочікуваним був тренінг «Культура та комфорт у громаді», який провела Каць І.Р. — начальник відділу регіональної політики та координації реформ у сфері культури Українського центру культурних досліджень. Спочатку відбулася презентація на тему « Чотири сценарії культурного розвитку громади», а потім учасники були розділені на чотири групи та знаходили вирішення практичних завдань: «Можливості реалізації культурного розвитку громади». Учасники тренінгу вдячні Каць І.Р. за цікавий виступ та готові до співпраці і надалі.

Про практичні кроки втілення децентралізації в закладах культури Кирилівської громади розповіла Світлана Шиян — директор КЗ «Центр культури, дозвілля та мистецької освіти Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області», яка розповіла про стан закладів культури в громаді. Доповнив виступ Сергій Шпигунов — завідувач Охрімівського СБК філії № 5 КЗ «Центр культури, дозвілля та мистецької освіти Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області», який зазначив про покращення культурного життя в селі та про перспективи розвитку. Підтвердженням творчого розвитку був виступ колективів громади: народного хорового колективу «Азовські зорі», Марії Гуменної, Ольги Комкової, зразкового хореографічного ансамблю «Юнона», ансамблю сопілкарів та вокального ансамблю «Мрія».

Про використання елементів традиційного українського костюму у створенні сценічного образу та майстер-клас із зав’язування поясу провів Дячук Р.І. — завідувач відділу КУ «Обласний методичний центр культури і мистецтва» ЗОР. Також відбулася презентація методичних видань: «Перелік та ведення документації клубного закладу», «Клубна вітальня: організація діяльності, форми заходів», яку провела Рушинець А.В. — провідний методист КУ «Обласний методичний центр культури і мистецтва» ЗОР.

Про підготовку фахівців для закладів культури територіальних громад розповів Єгоров М.О. — в.о. директора КЗ «Мелітопольське училище культури» ЗОР.

Всі учасники практикуму отримали вичерпні відповіді на свої запитання від фахівців Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА та КУ «Обласний методичний центр культури і мистецтва» ЗОР.

Семінар відбувся у теплій затишній атмосфері. Натхненні на нові мистецькі проекти фахівці з різних куточків Запорізької області поїхали працювати на місця.

Колектив КЗ «Центр культури, дозвілля та мистецької освіти Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області» вдячний Кирилівському селищному голові Івану Малєєву,  першому заступнику селищного голови Марині Логіновій, заступнику селищного голови Ігорю Коробці за всебічну підтримку закладів культури та творчих колективів.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: