Про відповідальність за спалювання сухої трави та інших рослинних залишків

З початком зернозбиральної компанії та жнив в Якимівському районі активізувались порушники-землекористувачі, які займаються підпалом стерні, сухої рослинності та її залишків на полях.

В умовах розвитку сучасного аграрного бізнесу замість того, щоб стерню і рослинні рештки використати для приготування компостів, органічних добрив, їх просто спалюють.

Нагадуємо, несанкціоноване спалення листя та сміття відповідно регулюється статтею 152 (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) КУпАП, її санкція передбачає накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень. Згідно зі статтею 77–1 (самовільне випалювання рослинності або її залишків), випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння) КУпАП, передбачено накладення штрафу на громадян від 170 до 340 гривень.

За статтею 245 ККУ знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом — карається штрафом від 5100 до 8500 гривень або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Окрім забруднення повітря, що завдає шкоди здоров’ю та навколишньому природному середовищу випалювання стерні призводить до знищення місць гніздування птахів, знаходження тварин та знищує мікрофлору і збіднює ґрунти. Також це може призвести до пожеж у лісосмугах, лісах, завдаючи великої шкоди природному середовищу.

Довідково

Згідно статті 39 Закону України «Про тваринний світ» та статті 27 Закону України «Про рослинний світ» випалювання сухої рослинності або її залишків допускається лише в разі господарської необхідності за дозволом територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, дотримуючись відповідних умов.

Громадяни, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, відмовтесь від спалювання сміття й рослинних залишків!

Якимівський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: