У Кирилівській селищній раді прокоментували роботу, щодо виявлення незаконних зливів стічних вод

Враховуючи численні публікації в мережі Інтернет в т.ч. в соціальних мережах щодо виявлення на території смт. Кирилівка випадків несанкціонованих зливів стічних вод в Утлюцьккий лиман, Кирилівська селищна рада прокоментувала дану ситуацію та свою роботу в даному напрямку.

Щорічно кожен новий курортний сезон приносить Кирилівці багато клопоту. Один з них – порушення екологічного законодавства та правил благоустрою суб’єктами, що надають послуги з розміщення та обслуговування відпочиваючих. Деякі з баз відпочинку примудряються зливати нечистоти в Утлюцький лиман  або навіть влаштовувати зливні ями на своїй території.

При виявленні першого ж такого випадку, селищним  головою  розпорядженням створено тимчасову робочу комісію з виявлення фактів несанкціонованого скидання неочищених вод (рідких побутових відходів) у водні об’єкти. До складу комісії входять представники місцевої інспекції з благоустрою, ПНПП, Державної морської екологічної інспекції Азовського моря, Державної екологічної інспекції в Запорізькій області, Мелітопольської міжрайонної прокуратури. Головує у тимчасовій комісії заступник селищного голови Ігор Коробка. У поточному році разом із комісією працюють представники Кирилівської муніципальної варти.

Комісія працює  з 2016 року  при залученні місцевої комунальної техніки та  працівників комунального господарства.

Робота інспекторів з благоустрою полягає у моніторингу інформації, яку надають підприємства, що займаються вивозом рідких побутових відходів, а також у реагуванні на заяви громадян.

— Ми негайно починаємо діяти, коли бачимо, що різниця між об’ємом водопостачання на базу відпочинку та об’ємом вивезення рідких побутових відходів набуває великої розбіжності, — пояснює Ігор Коробка. – Також реагуємо на заяви громадян, які встановили факти незаконного зливу базами відпочинку рідких відходів.

У цих випадках інспектори з благоустрою або представники Муніципальної варти виїжджають до такої бази відпочинку і проводять перевірку з метою виявлення незаконного скидання неочищених вод. У разі підтвердження інформації на місце події прибуває комунальна техніка для усунення незаконних дій, викликаються представники поліції, а також залучаються співробітники екоінспекцій, ПНПП, прокуратури.

Робота з виявлення незаконних зливів РПВ найбільш активізувалися у останні декілька років. З 2016 року до сьогодні інспекторами з благоустрою було проведено близько 50 виїздів, щодо перевірки інформації про зливи. В результаті цієї роботи правоохоронними органами  було зареєстровано 12 кримінальних впроваджень, 2 з яких пізніше були закриті. Наразі у Мелітопольській міжрайонній прокуратурі знаходиться на досудовому розслідуванні 10 кримінальних впроваджень, порушених завдяки роботі комісії з виявлення фактів несанкціонованого скидання неочищених вод. Однак, нажаль, по жодному з них немає ніяких судових рішень.

– Ми занепокоєні тим фактом, що до дійсного часу  жодну кримінальну справу правоохоронними органами не передано до судових органів. Саме така безкарність дозволяє надалі злочинцям  порушувати екологічне законодавство, забруднювати Утлюцький лиман та прибережну зону, нахабно зневажаючи закони  та ставити під  загрозу  майбутнє Кирилівки, як рекреаційної зони, — коментує Кирилівський селищний  голова Іван Малєєв. — Нещодавно я знов таки звернуся листом до начальника головного управління поліції в Запорізькій області  з проханням взяти під особистий контроль порушені кримінальні справи».

Проте, цей факт   не зупиняє Кирилівську селищну раду і тимчасова комісія, створена селищним головою, продовжує свою роботу. У підтвердження цьому є останні виявлення порушення екологічного законодавства базами відпочинку «Соляріс», «Райдуга», «Роза ветров».

Кирилівська селищна рада висловлює велику подяку за активну громадянську позицію місцевим жителям та громадським організаціям, які беруть участь в у виявленні баз-порушників.

Окрім цього селищна рада відкриває гарячу телефонну лінію

Зателефонувавши на номера, вказані нижче, кожен небайдужий житель громади, гість нашого селища, або представник громадськості зможе повідомити про порушення екологічного законодавства з боку бази відпочинку, пансіонату чи іншого рекреаційного суб’єкту. Усі дзвінки анонімні.

098-559-56-92 – заступник селищного голови Коробка Ігор Анатолійович

067-306-06-19 – інспектор з благоустрою Цебер Олег Олександрович

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: