Умови для отримання пільги щодо сплати земельного податку для пенсіонерів

Від сплати земельного податку звільняються, зокрема, пенсіонери (за віком).

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

— для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 га;

— для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 га, в селищах – не більш як 0,15 га, в містах – не більш як 0,10 га;

— для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 га;

— для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 га;

— для ведення садівництва – не більш як 0,12 га.

До переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Якщо фізична особа має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Отже, фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв).

При цьому фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком)).

Зазначена норма передбачена п. 281.1, п. 281.2, п. 281.4 ст. 281 Податкового кодексу України.

Нагадуємо, що закінчується термін по сплаті земельного податку з фізичних осіб.

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ СЛАТИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ

Отримувач: УК у Якимів.рн/отг смт Кирил.
ЄДРПОУ: 37997243
Банк: Казначейство України (ЕАП)
МФО: 899998
Розрахунковий рахунок: 33218813008399
Призначення платежу: Земельний податок з фіз. осіб
Код доходів: 18010700

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: