30 вересня в Україні відзначають День усиновлення

Це свято дитячої надії, радості тисяч і тисяч дівчаток і хлопчиків, які знайшли щастя в люблячих і дбайливих сім'ях.

Кожна дитина, яка тимчасово або назавжди позбавлена свого сімейного оточення, має право на захист та на особливу допомогу з боку держави в першу чергу шляхом створення належних умов. Ратифікуючи Конвенцію ООН про права дитини, яка набула чинності для України з 27 вересня 1991 року, наша держава визнала важливість та необхідність усиновлення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, його пріоритетне становище відносно інших форм влаштування дітей.

З кожним роком в нашій країні зростає кількість сімей, які бажають взяти обділену батьківською ласкою дитину. Суспільство стає гуманнішим і співчутливим  до чужого болю. Усиновлення дітей надає особам можливість створення повної сім’ї та задоволення почуття батьківської любові та турботи, а дітям – можливість мати повноцінних батьків. Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у сім’ю дитини на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини проводиться в її інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Держава гарантує грошову підтримку усиновлювачів. Відповідно до діючого Кодексу законів про працю жінкам, які усиновили новонароджених дітей безпосередньо з пологового будинку, надається відпустка з дня усиновлення тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновлені двох і більше дітей) з виплатою державної допомоги у встановленому порядку. Особам, які усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, старше трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини. Ця відпустка може бути використана також батьком дитини. Ця норма закріплена також ст. 18 Закону України „Про відпустки”.

Проте основною мотивацією батьків при усиновленні, повинно бути, в першу чергу, бажання дати родинне тепло та любов дитині-сироті чи дитині, позбавленій батьківського піклування.

 

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: