Сезон-2019. Підсумки, висновки, плани

Курортний сезон у Кирилівці вже майже закінчився. У селищній раді підбивають його підсумки та починають розробляти нові плани щодо проведення наступного.

Кирилівський селищний голова Іван Малєєв відзначає, що курортний сезон був складним та клопітким для громади. Початок його охарактеризувався невеликим напливом відпочиваючих. У селищній раді це пояснюють підготовкою та проведенням в Україні позачергових виборів у Верховну Раду та достатньо прохолодною погодою у червні. Проте вже у середині липня кирилівські пляжі стали наповнюватись відпочиваючими до звичайних своїх показників.

Однак, як зазначає селищний голова, разом із напливом гостей до нашого селища прийшла і антіреклама. Яких тільки казок та дурниць не публікували у соцмережах та ЗМІ, щоб тільки якомога більше знизити рейтинг Кирилівки серед інших морських курортів України. Розповідали історії про нашестя медуз та водоростей, про спалахи інфекційних хвороб, про розповсюдження отруйних змій та комах.

Особливої уваги у цьому курортному сезоні було приділено екологічному стану селища та його кіс. Після чергового прибирання сміття на косі Федотовій за Степком силами комунальних підприємств Кирилівки та співробітників ПНПП керівництво Нацпарку прийняло рішення про встановлення платного в’їзду на заповідні території коси.

Великої уваги у цьому сезоні було приділено незаконному зливу нечистот базами відпочинку. Як і у минулому році у селищній раді була створена тимчасова комісія для контролю за екологічним станом селища у курортний сезон та виявлення баз відпочинку, які порушують природоохоронне законодавство. Проблемою у цьому напрямку роботи селищної ради стає той факт, що виявлені порушники у минулих роках і досі не понесли ніякого покарання з боку відповідних державних органів. Однак є і серед порушників багато таких, які вжили заходів та вже у курортному сезоні 2019 року суворо дотримувались усіх законів та правил.

Нажаль у цьому році тема порушення екологічного законодавства базами відпочинку стала приводом для спекуляцій, дезінформацій та безпідставних обвинувачень влади Кирилівської ОТГ з боку окремих ЗМІ та журналістів і навіть з боку деяких односельців.

— Після того, як у деяких центральних ЗМІ стали оприлюднюватися відверто вигадану і брехливу інформацію стосовно екологічного стану у Кирилівці влітку, ми зрозуміли, що хтось виконує чиєсь замовлення за великі гроші. Замовили очорнити не тільки діючу владу Кирилівки, а й все наше селище, яке є одним з лідерів щодо надання курортних послуг на Азовському узбережжі, — каже селищний голова Іван Малєєв. — І дуже прикро, що дехто з місцевих жителів цього не розуміє і, переслідуючи якісь свої корисливі мотиви, намагається допомогти брехунам, що нечесно працюють за гроші.

Провокатори з центральних ЗМІ докотилися до того, що почали стверджувати, що у Азовське море щомісячно скидаються об’єми нечистот, які Кирилівка виробляє за 3-4 роки. В результаті за замовленням селищної ради було проведене додаткове лабораторне дослідження морської води біля пляжів Кирилівки, яке довело, що усі хімічні та бактеріологічні показники знаходяться у нормі.

Що стосується забезпечення селища потреб селища у літній сезон з боку комунальних служб, то тут на думку керівництва громади, сезон пройшов без великих проблем. Єдина проблема, що виникла із водопостачанням Кирилівки пов’язана із природним фактором — через грозу трапилось аварійне відключення на насосних станціях водогону Шелюги-Кирилівка. Після підключення у водоводі стався гідроудар, який не витримала ділянка старої труби. Аварію усунули менше ніж за добу.

Претензії, щодо переповненості сміттєвих баків, викликають неоднозначну реакцію у комунальників. Споживче відношення деяких жителів Кирилівки до місця, де вони мешкають та на якому заробляють гроші доводить до того, що вони примудряються сплачувати за вивіз сміття за нормами на 2-3 людей, у той час як на своїх подвір’ях влаштовують приватні бази відпочинку і приймають на них по 20-30, а іноді і до 100 відпочиваючих. Підприємство, що надає послуги з вивозу ТПВ, просто не має такої матеріально-технічної бази для вивезення таких об’ємів побутового сміття.

В цілому курортний сезон 2019 року керівництво селищної ради оцінює, як сердньозавантажений. Об’єднання декількох сусідніх громад у єдину Кирилівську ОТГ надало неабиякого розвитку усім її населеним пунктам та соціальним сферам життєдіяльності. Збільшення кількості різноманітних культурно-спортивних заходів влітку: фестивалі, концерти, конкурси, турніри, чемпіонати надало туристичної привабливості нашому регіону. Розвиток інфраструктури, реконструкція старих та відкриття нових архітектурних об’єктів: Будинки культури, площі, фонтани, фотозони, скульптури, пам’ятникі зробили Кирилівкою популярнішою для українського туриста. І не тільки українського. У цьому сезоні було відзначено збільшення кількості туристів з Білорусі, Польші і навіть з Росії, ніж торік.

Про популярність Кирилівки свідчить хоча б той факт, що протягом літа у центральні та місцеві ЗМІ неодноразово публікували фотофактів із порівнянням наповненості пляжів запорізької Кирилівки та кримських курортів. І наша Кирилівка у цих порівняннях завжди вигравала. Хоча, мабуть, це і ставало приводом для її безпідставного очорнення.

Керівництво громади із надією та впевненістю дивиться у майбутнє, продовжує докладати максимум зусиль для розвитку громади та створення іміджу передового азовського курорту України і готує на наступний курортний сезон багато туристично привабливих новинок.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: