Триває звітування з туристичного збору за ІІІ квартал

З початку року туристи збагатили Кирилівку на понад 1,7 млн. гривень, проте це дуже малий показник з урахуванням кількості податкових агентів та їхніх можливостей надання туристичних послуг.

Згідно з нормами Податкового кодексу (ст. 268) ставки туристичного збору встановлено за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у розмірі до 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму та до 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо, на сьогоднішній день в Кирилівці діє одна ставка туристичного збору для внутрішнього і в’їзного туризму. Для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення це  — 0,12% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового року).

Цьогорічний курортний сезон приніс до бюджету селищної ради 1,7 млн. грн..туристичного збору.  Це більше ніж удвічі перевищує тогорічні показники. Варто відзначити, що лідером сплати туристичного збору є курортно-оздоровчий комплекс «Приморська Галатея», який вніс до місцевого бюджету 184259,78  тис.грн.

Проте на території громади є дуже багато баз відпочинку та пансіонатів, які є тіньовими. Вони або зовсім не платять податки, або значно занижують суму. Хочемо наголосити, що Законом № 2628 доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 163-17, якою встановлена адміністративна відповідальність за порушення порядку справляння та сплати туристичного збору:  за порушення податковим агентом, особою, яка здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), порядку та/або особливостей справляння та/або сплати туристичного збору, застосовується штраф у розмірі 100 нмдг. А у разі повторного порушення – 200 нмдг.

Також звертаємо Вашу увагу, що звітування з туристичного збору за ІІІ квартальний період продовжується. Адже для нашої місцевості саме ІІІ квартал є базовим. Сподіваємося на порядність податкових агентів. Тільки сумлінне відношення до сплати податків може бути запорукою сталого та успішного розвитку усієї громади.

Зверніть увагу, у зв’язку зі зміною бази оподаткування Міністерством фінансів України було затверджено нову форму податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору (наказ МФУ від 08.05.2019 р. № 186 (опубліковано 13.08.2019 р.)), яка набирає чинності з 01.10.2019 року.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: