Зупиніть екологічне вбивство громади відходами ЗЗРК!

Влада Кирилівської ОТГ та її жителі звертаються до губернатора та президента.

Ситуація із незаконними зливами відходів виробництва Запорізького залізорудного комбінату із кожним місяцем наближає Кирилівську ОТГ до екологічної катастрофи. Керівник Приазовського національного природного парку Дмитро Воловик повідомив про ситуацію, яка може призвести до вимирання цінних промислових видів риб. Інспектори державної служби охорони природного заповідного фонду встановили, що рибозахисні споруди біля території зливу стічних вод ЗЗРК за роки свого використання вже зіпсувалися. Тонни малька пелінгасу, журавки затягує у технічний канал де постійно зливаються відходи великого гірничодобувного підприємства із іноземними інвестиціями. Там малеча риби гине і вже незабаром у нашому регіоні може зовсім не залишитися ніякої риби.

— Цей бізнес на крові приносить європейської фірмі більше 4 млрд. На рік. Прес-служба комбінату розповідає про безпечну водичку, якою можна очі промивати, наполегливо перекачуючи з року в рік мільйони кубів відходів. Все це зливається поза законом. Земля не відведена, документи на гідроспоруди відсутні. Будь-яка перевірка приречена на провал: «Смертьінвест» міцно тримає за горло Запорізький край, — повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук директор ПНПП Дмитро Воловик.

Жодні перевірки та аналізи проб державною екологічною інспекцією, які встановили порушення екологічного законодавства, жодні статистичні данні про збільшення випадків захворюваності онкологічними хворобами у місцевого населення не зупиняють керівництво залізорудного комбінату на шляху отримання надприбутків від використання українських надр. При цьому комбінат не платить жодної копійки екологічного податку до бюджету громади.

— ЗЗРК як скидало так і продовжує скидати свої відходи на території Кирилівської громади. Усі можливі комісії довели, що ці стоки, які вони називають безпечними шахтними водами, згубні для людей та навколишнього середовища, — каже кирилівський селищний голова Іван Малєєв. — Керівництву ЗЗРК наплювати на здоров’я жителів нашої громади.

Люди від такої політики підприємства з Дніпрорудного обурені і готові на радикальні дії по відношенню до місця зливу відходів підприємства. Вони ставлять питання: «Якщо ці стоки такі безпечні, то чому комбінат не скидає їх у Дніпро, біля якого він знаходиться, а тягне трубу за 140 кілометрів до Кирилівської ОТГ?» І самі надають відповідь: «Тому що за скидання своїх відходів у ріку, на якій знаходяться великі міста та обласні центри, ЗЗРК заплатить багатомільйонні штрафи і опиниться на межі закриття.»

Кирилівська селищна рада вже проголосувала за оформлення території, куди ЗЗРК скидає свої відходи, в категорію природно-заповідних земель, де будь-які скидання будь-яких рідин заборонено законом. Департамент екології Запорізької облдержадміністрації вже підготував та узгодив із Міністерством екології та природних ресурсів клопотання, щодо передачі цих земель до ПНПП. Мінекології підготувало проект Указу Президента України, який повинен підписати губернатор Запорізької області. Після цих двох підписів доводи ЗЗРК про небезпечність їхніх стічних вод будуть непотрібні і підприємство буде змушено припинити скидати свої відходи на територію заповідної зони.

— Ми звертаємось до губернатора Віталія Туринка, до президента України Володимира Зеленського із проханням проявити політичну волю та захистити жителів Кирилівської ОТГ та її унікальний природний ареал від згубного і смертельного впливу залізорудного підприємства. Ситуація вимагає негайного припинення скидання стоків на унікальні природні території нашої громади і оголошення їх заповідними, — каже кирилівський селищний голова Іван Малєєв.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: