Громада виграла гранти ООН на реалізацію проектів з безпеки та благоустрою

Місія ПРООН знов побувала у Кирилівці та підтвердила намір співфінансувати проекти двох місцевих громадських організацій, які спрямовані на покращення безпеки громади та соціальної згуртованості.

Після першої зустрічі представників ПРООН із владою громади та керівниками громадських організацій, яка відбулася 22 жовтня, на конкурс на отримання грантів для реалізації міні-проектів, які будуть спрямовані на покращення безпеки громади та соціальної згуртованості, ініціативною групою було подано 2 проекти. Обидва вони стали переможцями конкурсу «Посилення громадської безпеки в громадах Приазов’я».

Один з проектів передбачає встановлення вуличного освітлення вздовж грунтової дороги на вул. Коса Федотова. Ця стара дорога між пляжами та базами відпочинку на Косі Федотовій вже давно стала майже пішохідною. Проте освітлення на ній або вже багато років не працює, або взагалі немає. Це викликає великі незручності для відпочиваючих під час курортного сезону. Розроблений проект вже пройшов експертизу, а його замовником виступає Кирилівська селищна рада.

— Ми чітко розуміємо, що для збільшення туристичної привабливості нашого курортного селища треба реалізовувати все більше проектів, спрямованих на покращення комфорту та безпеки відпочиваючих, — каже перший заступник кирилівського селищного голови Марина Логінова. — Тому участь у конкурсах з отримання грантів на реалізацію таких проектів для нас є дуже важливою задачею.

Реалізацією цього проекту буде займатися ГО «Кирилівка-курорт». Участь у ньому братимуть бази відпочинку, які входять до цієї організації. З цільового фонду Кирилівської селищної ради на відновлення освітлення буде витрачено 600 тисяч гривень. ПРООН виділяє на цей проект 500 тисяч гривень. Сучасні LED-ліхтарі встановлюватимуть на існуючих електроопорах від аквапарку вздовж грунтової дороги. За необхідністю для забеспечення освітлення будуть встановлюватись нові опори. Реалізувати цей проект планується до травня 2020 року.

Другий проект буде реалізовуватись у Охрімівці в рамках соціальної згуртованості населення ГО «Надія Охрімівки». Він передбачає облаштування парка відпочинку у Охрімівці. Для його створення планується висадити близько 1000 дерев.

За словами Марини Логінової, місце розташування парку буде визначатися із урахуванням думок жителів села. До речі, відповідно до проекту, саме жителі Охрімівки повинні взяти активну участь у створенні цього парку власними руками. На реалізацію проекту з боку Кирилівськогої селищної ради буде виділено 100 тисяч гривень та буде надана допомога комунальною технікою. ПРООН надасть на створення парку у Охрімівці 400 тисяч гривень. Реалізувати проект буде потрібно також до травня 2020 року.

На зустрічі із місією ПРООН 20 грудня селищний голова Іван Малєєв відзначив, що наша громада має велику зацікавленість у співробітництві із інвестиційними організаціями, які допомогають розвиватися молодим територіальним громадам України. Перший заступник селищного голови Марина Логінова ознайомила присутніх із змістом та шляхами реалізації проектів, а начальник Кирилівського відділення поліції Юрій Балабін звітував про стан безпеки на території громади і про складну ситуацію щодо її забезпечення у літній період.

Експерти ПРООН відзначили високий рівень співпраці влади Кирилівської громади із її громадськістю, а також продуктивну активність місцевих громадськіх організацій. Також представники місії ПРООН наголосили, що жителі, громадські організації та представники місцевої влади можуть розраховувати і надалі на підтримку з боку іноземних інвесторів не тільки у реалізації великих проектів а й міні-проектів, що розвивають та роблять більш привабливою нашу Кирилівську ОТГ.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: