Промоїну відкрито. Її стала робота позитивно вплине на розвиток громади

Вже навесні вчені очікують розщирення та поглиблення Молочного лиману до своїх природних меж.

Майже цілий рік на промоїні тривали роботи з її розширення та поглиблення. На це з державного бюджету було виділено більше 55 мільйонів гривень. Над реконструкцією з’єднувального каналу між морем та лиманом працювала важка техніка та земснаряди. З боку моря на вході у промоїну були зведені дві великі буни по 160 метрів та висотою 1,5 метри над рівнем моря. Завдяки їм під час штормових східних сезонних вітрів у канал не буде заносити морський пісок та він не буде замулюватися. Вчені вважають, що відтепер розчищати канал не буде потрібно близько 100 років.

За розрахунками екологів після відкриття промоїни Молочний лиман буде наповнятися до квітня 2020 року до своєї природної акваторії. При цьому, за словами науковців, вже за рік води моря поблизу Кирилівки значно наповняться промисловою рибою. Кирилівський селищний голова Іван Малєєв каже, що запуск промоїни позитивно вплине на розвиток нашої громади.

— У першу чергу ефект від працюючої промоїни відчує Алтагирська оздоровча зона, де більшість дитячих таборів та баз відпочинку не працюють вже декілька років, — каже Іван Володимирович. — Відкриття промоїни важливе і для Кирилівки де щорічно, через східні вітри розмиває пляжі. Я вважаю, що завдяки сталій та повноцінній роботі промоїни в нас відродиться риборозведення та промислова добич пеленгасу. Ця подія важлива не тільки для нашої громади, а й для усієї України.

Окрім цього кирилівський селищний голова запевняє, що Молочний лиман, коли досягне своєї минулої величі, не буде заважати базам відпочинку другої лінії на вулиці Коса Пересип.

— Ці побоювання не мають під собою жодної бази. Лиман ніколи не розливався так далеко, каже Іван Малєєв.

На урочисте відкриття промоїни приїхало багато гостей, вчених та представників районної та обласної влади.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: