Іван Малєєв: суб’єкти курортного бізнесу Кирилівки повинні сплачувати податки у бюджет громади

Селищний голова підтримав ініціативу Міністерства фінансів України після львівського конфлікту.

Конфлікт між Львівською міською радою та Львівською обласною радою полягав на перереєстрації чотирьох лікарень і музею зі Львова в різні райони області, де знаходяться їхні підрозділи. Через це бюджет Львову лишився частки податкових надходжень.

На сьогодні в Україні працює практика сплати ПДФО за місцем реєстрації підприємства, а не за місцем його фактичного знаходження. Таким чином, підприємства, що працюють в одному населеному пункті, можуть платити прибутковий податок у іншому, а саме цей податок є основним наповнювачем місцевих бюджетів.

Для вирішення цієї проблеми Міністерство фінансів рекомендував Державній податковій службі вжити заходів для забезпечення сплати ПДФО за місцем фактичної дислокації підприємства. Відповідний лист було направлено адміністрації ДПС.

— Я вже багато років кажу про це і багато років стверджую, що суб’єкти підприємницької діяльності повинні сплачувати податки у бюджети тих населених пунктів чи громад, де вони цю діяльність здійснюють, — каже селищний голова Іван Малєєв. — У Кирилівці 95 відсотків курортного бізнесу зареєстровані в інших населених пунктах. Відповідно ПДФО вони сплачують у ті бюджети, а працюють та отримують прибуток на нашій території. Хіба це справедливо? Дехто з них ще і примудряються зашкодити місцевій екології, незаконно зливаючи відходи у лиман чи море або засмічуючи наші заповідні території побутовими відходами. Бізнес з Харкова, Дніпра, Запоріжжя та інших місць, який працює на нашій території, повинен нести не тільки соціальну, а й фінансову відповідальність за використання наших природних ресурсів. Тому Кирилівська селищна рада цілком та повністю підтримує ініціативу Мінфіну.

За словами селищного голови, якщо ця ініціатива Мінфіну втілиться у життя, то наповнення бюджету громади збільшиться у рази. Однак це стане можливим лише за умовою сумлінної сплати усіх місцевих податків.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: