Впровадження пробації в Україні – це можливість виправлення правопорушників без ув’язнення

5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про пробацію», що визначив організаційно-правові засади для створення пробації України.

На сьогодні ми відзначаємо 5-ту річницю прийняття Закону України «Про пробацію».

Пробація передбачає створення системи реінтеграції правопорушника та відповідного середовища, щоб людина була готова жити, не вчиняючи правопорушень.

Впровадження пробації в Україні – це не лише крок назустріч європейським стандартам роботи з правопорушниками, але й можливість виправлення правопорушників без ув’язнення.

Пробація – найпотужніший блок в кримінально-виконавчій системі. Кількість клієнтів пробації за чисельністю значно перевищує кількість осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі.

Сьогодні на обліку пробації Запорізької області перебуває 3489 осіб, засуджених до покарань без позбавлення волі та щодо яких застосовано адміністративне стягнення у виді громадських, виправних та суспільно корисних робіт.

Впродовж 12 місяців 2019 року по обліках Якимівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області пройшло 208 осіб. Із числа, що пройшли по обліках 94, 7% (197 осіб) складають засуджені до кримінальних покарань та 5,3% (11 осіб) адмінправопорушники.

У розрізі видів покарання: 5,08 % від загальної кількості засуджених до громадських робіт, 2,03 % засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.  92,9 % перебуває на обліку служби пробації осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.

Від початку року на виконання до уповноваженого органу з питань надійшло 34 ухвали про складання досудової доповіді.

Впродовж року до підрозділу пробації надійшло 33 повідомлень-запитів від установ виконання покарань (слідчих ізоляторів), із них: 18 щодо можливості проживання за обраним засудженим місце проживання;  9 – можливості працевлаштування; 6 – сприяння організації соціального патронажу засудженим віком до 35 років.

Клієнтами пробації є: обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь; особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт; особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт; особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням; особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.

Готові до співпраці та реалізації цікавих інформаційних проектів! 

 

ЯКИМІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ

Філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області

 

Начальник відділу

 

 

Контактні дані:

 

Перетятко Наталя Валеріївна, підполковник внутрішньої служби

_______________________________________________________

поштова адреса: вул. Пушкіна, 21, каб.12, смт Якимівка, 72503

електронна скринька: zp29_probation@ukr.net

Графік роботи: понеділок – четвер: 08:00 – 17:00

п’ятниця: 08:00 – 15:45

обідня перерва: 12:00 – 12:45

вихідний: субота, неділя

Сторінка в Facebook: https://www.facebook.com/probation.zap/

 

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: