В Україні введено режим надзвичайної ситуації. Карантин подовжено

Уряд ухвалив це рішення на засіданні 25 березня.

Голова Кабінету міністрів Денис Шмигаль поросив не плутати надзвичайну ситуацію з надзвичайним станом і наголосив: «Режим надзвичайної ситуації планується увести на 30 днів. Відповідно всі карантинні заходи також плануємо продовжити на 30 днів. Прошу не плутати надзвичайну ситуацію та надзвичайний стан. Надзвичайна ситуація не обмежує конституційні права громадян, але лише консолідує зусилля у боротьбі із коронавірусом».

Каарантинний режим буде діяти до 24 квітня, проте голова уряду зазначив, що він може бути подовжений.

Денис Шмигаль повідомив, що станом на ранок у 13 регіонах зафіксовано 113 лабораторно підтверджених випадків захворювання, і кількість випадків інфікування буде збільшуватися.

Додатково до цього рішення Кабмін постановив:

— належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;

— залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;

— усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;

— надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.

До речі, коронавірус дістався вже Запорізької області. Про це на брифінгу повідомив глова Запорізької ОДА Віталій Туринок. На сьогодні 4 випадки зараження коронавірусом зафіксовані у Запоріжжі та 1 — у Мелітополі.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: