У Кирилівській ОТГ виникає потреба переглянути тарифи на водопостачання

На сьогодні комунальне підприємство "Жилкомсервіс", яке відповідає за водопостачання у всій Кирилівській ОТГ, знаходиться у скрутному становищі. Тариф на воду економічно обгрунтований за цінами 2016 року, а втрати води у системі через її постійні крадіжки шалені.

Підприємству вкрай не вистачає коштів на виплату заробітної плати  та покриття навіть поточних витрат. Відповідно до нововведень у законодавстві, селищна рада вже не має можливості надавати фінансову допомогу КП «Жилкомсервіс».

Основне джерело прибутку КП «Жилкомсервіс» — плата за надану споживачам питну воду. Підприємство опинилося на межі виживання через те, що тариф на постачання води вже декілька років не покриває навіть мінімальних його фінансових потреб. Зараз тариф на водопостачання для населення у Кирилівці становить 18,95 гривень за кубометр, а для баз відпочинку — 23,50 гривень за кубометр води.

Ці тарифи істотно не змінювалися з 2016 року. Навіть мінімальна зарплатня у складовій цього тарифу закладена на рівні 1378 гривень. Це при тому що зараз мінімалка складає вже 4723 гривні!  Вартість електроенергії, закладеної у діючий тариф, складає 1,82 гривні за кіловат. Зараз кіловат електроенергії коштує для КП «Жилкомсервіс» 2,75 гривні. Паливно-мастильні матеріали подорожчали з 2016 року приблизно у 1,5 рази.

На сьогодні тарифи на воду у Кирилівці, Атманаї та Охрімівці у порівнянні із подібними населеними пунктами доволі низькі. Так у Якимівці, Вільнянську, Василівці, Розівці вартість водопостачання сягає 30-35 гривень за кубометр. Причому багатьом з цих населених пунктів не треба доставляти воду до споживача за 25 кілометрів, як Кирилівці.

Слід зазначити, що усі населенні пункти Кирилівської ОТГ користуються водою, яку добувають виключно з земельних надр, відкачуючи її зі свердловин. Ця вода за своїм складом значно якісніша за так звану дніпровську воду, якою користуються багато міст, селищ та сіл Запорізької області.

За останні роки комунальне підприємство та Кирилівська селищна рада прикладали максимум зусиль та можливостей, щоб залишити тариф на воду на існуючому рівні. Було впроваджено багато енергозберігаючих технологій, закуплено та встановлено нове, більш ефективне у роботі, обладнання для  водопостачання. Для поліпшення водопостачання у селище за бюджетний кошт постійно проводиться ремонт ділянок водогону «Шелюги-Кирилівка».  Останні літні сезони у Кирилівці пройшли без аварій на водогоні, що забезпечило стале водопостачання у селище.

Багато зроблено і для водопостачання Атманаю та Охрімівки. Замінений водогін на село Нове і повністю зроблена реконструкція водогону «Давидівка-Атманай». У Охрімівці КП «Жилкомсервіс» повністю розрахувалося із боргами, яке залишило за собою колишнє комунальне підприємство колишньої Охрімівської сільради. У Охрімівці були замінені насоси на свердловинах і постійно проводяться роботи для поліпшення водопостачання.

На превеликий жаль багато людей у Кирилівській громаді звикли відноситись до водопостачання, як до чогось, за що можна і не сплачувати, і навіть красти не побоюючись наслідків. Те що люди не можуть зрозуміти, що вода — це такий же товар першої необхідності, як хліб або електроенергія призводить до проблем у підприємства, яке її видобуває і постачає у наші домівки. Проаналізувавши об’єми водопостачання та водоспоживання з усіх свердловин та в усіх населених пунктах громади, спеціалісти КП «Жилкомсервіс» зробили висновки, що найбільші втрати води спостерігаються у системі Атманаю. Вони фіксуються на жахливих для підприємства 60%. Цікавий факт: тиск у насосах, що викачають воду зі свердловин на Атманай, складає 3 атмосфери, на вході Атманая тиск води  складає 2,8 атмосфери. При цьому у Солоному та Новому тиск води майже 3 атмосфери. Як тільки відкривається засувка на Атманай, то тиск одразу знижається до 1,1 атмосфери. Якщо закрити у Атманаї засувку на приватний сектор, то тиск збільшується до 2,4 атмосфери. Це означає, що приватний сектор величезними обсягами витрачає воду. При цьому сплачує за неї значно менше за лічильниками чи нормами. Тобто ці показники вказують на банальну крадіжку води. Коли в Атманаї сухо, то колонки майже не працюють, тобто люди розбирають воду на полив городів. Коли пройде дощ — вода з колонок йде під великим тиском.

Усі ці фактори: збільшення у порівнянні із 2016 роком рівня мінімальної зарплатні, подорожчання електроенергії та паливно-мастильних матеріалів, а також існуючі втрати води через її крадіжки вже зробили питання збільшення тарифу на воду у Кирилівській ОТГ найбільш актуальним для КП «Жилкомсервіс». Нинішня ситуація із водопостачанням у громаді загрожує не тільки існуванню самого комунального підприємства, а й усій системі водопостачання у Кирилівській ОТГ в цілому. На думку керівництва КП «Жилкомсервіс», тариф на воду у Кирилівській ОТГ треба приводити до існуючих економічних реалій та робити його єдиним для усіх населених пунктів громади.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: