У Кирилівській ОТГ затвердили новий тариф на воду

Тарифи встановлені із нульовою рентабельністю для КП "Жилкомсервіс", а кожен зареєстрований мешканець громади матиме право на пільгову вартість 3-х кубометрів води на місяць.

За місяць після публікації 21 травня повідомлення КП «Жилкомсервіс» про  про намір здійснити зміну діючих тарифів на послуги з водопостачання та надання обґрунтування нових тарифів вони були затверджені на засіданні виконкому Кирилівської селищної ради 25 червня. Після оприлюднення рішення засідання виконкому 26 червня на офіційному сайті Кирилівської селищної ради нові тарифи почнуть діяти з 11 липня цього року.

Як ми вже розповідали, до сьогодні тарифи істотно не змінювалися з 2016 року. Навіть мінімальна зарплатня у складовій старого тарифу була закладена на рівні 1378 гривень. Це при тому що зараз мінімалка складає вже 4723 гривні!  Вартість електроенергії, закладеної у старий тариф, складає 1,82 гривні за кіловат. Зараз кіловат електроенергії коштує для КП «Жилкомсервіс» 2,75 гривні. Паливно-мастильні матеріали подорожчали з 2016 року приблизно у 1,5 рази.

На сьогодні, за разрахунками економістів КП «Жилкомсервіс», собівартість одного кубометру води, що надається споживачам у Кирилівці (разом з ПДВ) складає 28,99 гривень. У Атманаї собівартість (з ПДВ) за кубометр води складає 36,19 гривень. У Охрімівці собівартість одного кубометра води (з ПДВ) становить 23,32 гривні.

Відповідно до рішення виконавчого комітету, з 11 липня у Кирилівці, Лиманському, Косих та по всьому Атманайському старостинському окрузі для населення вартість одного кубометра води встановлюється на рівні 22,14 гривні. При цьому, за рішенням кирилівської влади та керівництва КП «Жилкомсервіс», кожному жителю громади надається знижка на 3 кубометри води в місяць. Так ці 3 кубометри будуть надаватися на кожного зареєстрованого у населених пунктах ОТГ за ціною 17,14 гривень за кубометр. Тобто, якщо у домогосподарстві зареєстрована родина з 3 осіб, то вона матиме пільгу на споживання 9 кубометрів води за знижкою.

Не погодилися із встановленням нового тарифу жителі села Охрімівка. Тому для них будуть проведені додаткові окремі громадські обговорення.

Змінився тариф на воду також для бюджетних організацій та інших споживачів. Так для бюджетних установ усієї Кирилівської ОТГ з 11 липня вартість одного кубометра води (з ПДВ) становитиме 32,17 гривень, а інші споживачі будуть купляти кубометр води за 42,11 гривні (з ПДВ).

За словами економістів КП «Жилкомсервіс», нові тарифи розраховані так, щоб підприємство мало змогу вижити у існуючих економічних реаліях і при цьому не мати з них прибутку. До того ж, при розробці нових тарифів підприємством були зекономлені витрати на зарплатню. Так, наприклад, у зв’язку із підвищенням мінімальної зарплатні в Україні до 4723 гриіень  на КП «Жимлкомсервіс» підвищили зарплатню тільки тим, хто отримував мінімалку або зарплатню нижче 4723 гривні, в усіх інших заробітна плата залишилася на старому рівні. Не враховані у новому тарифі і одноразові витрати підприємства на видобуток води, такі, як витрати на оплату дозволу на видобуток надр. Ці витрати, за словами економістів КП «Жилкомсервіс» підприємству допоможе покрити Кирилівська селищна рада.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: