В Кирилівці обговорили ефективне реагування при виявленні фактів домашнього насильства

24 травня відбулася робоча зустріч у рамках проєкту «Створення системи швидкого реагування та надання ефективної комплексної допомоги постраждалим від домашнього насильства за ознакою статі на рівні ОТГ Запорізької області».

Метою проєкту є створення місцевої скоординованої міжвідомчої робочої групи реагування на випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі. До проєкту планується залучити експертів, які мають досвід по роботі з постраждалими від домашнього насильства – представників Головного управління національної поліції у Запорізькій області, Запорізького обласного центру соціальних сліжб сімї, дітей та молоді, Центрів вторинної правової допомоги, Служби у справах дітей та інших.

Проєкт реалізується за програмою малих грантів, в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Голова громадської організації «Взаємодія» Ірина Куратченко розповіла про різні види насильства, і наголосила, що багато людей навіть не розуміють, що страждають від насильства. Адже один із його проявів є психологічне насильство. І коли одна людина застосовує до іншої фізичне насилля цьому завжди передує психологічний тиск.

Голова організації зазначила, що наразі є відпрацьований механізм, за яким навіть у суді можна довести факт психологічного насилля. Психологи пишуть висновки, в яких чітко прописано, що у жінки, або у дитини вже є ознаки того, що вона страждає від домашнього насилля. Ірина Куратченко наголосила, що раннє виявлення цього виду насильства допомагає уникнути страшних наслідків.

Також Ірина розповіла про можливість надання індивідуальних психологічних, юридичних консультацій, а також психотерапії в режимі онлайн.

Учасники робочої групи, отримали практичні посібники — путівники координаторів, уповноважених осіб/відповідальних працівників місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, алгоритм створення й забезпечення роботи притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства, особливості створення і забезпечення роботи мобільної бригади соціально — психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Наступна зустріч відбудеться у Мелітополі 10 липня на одноденному тренінгу для суб’єктів взаємодії з питань запобігання та протидії домашньому насильству.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: