Податковим агентам — про терміни подання податкової декларації та сплату туристичного збору

Граничний термін подання податкової декларації з туристичного збору за 2 квартал 2020 року становить 10.08.2020 року.

Нагадаємо, що туристичний збір відноситься до місцевих податків і зборів. Про це зазначено в п. 268.1. Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Ставка збору встановлюється  Кирилівською  ОТГ, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у розмірі 0,12 відсотка — для внутрішнього та  в’їзного туризму від (4723 грн.) розміру мінімальної заробітної плати (тобто 5,67 грн за одну добу тимчасового розміщення для однієї особи), встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Платники туристичного збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.

Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця.

Тобто, граничний термін подання податкової декларації з туристичного збору за 2 квартал 2020 року становить 10.08.2020 року.

Згідно з пп. 268.7.1 п. 268.7 ст. 268 ПКУ сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПКУ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації.

 

 

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: