Представники компанії NBT обговорили із керівниками області, Кирилівської та Якимівської громад питання побудови вітроелектростанції

Голова облдержадміністрації Віталій Боговін провів зустріч щодо реалізації проєкту будівництва вітрової електростанції «Зофія» норвезькою компанією NBT.

Представники норвезької компанії NBT обговорили з керівництвом облдержадміністрації поточний стан реалізації проєкту.

За словами регіонального менеджера компанії Влада Казака, у 2019 році компанія NBT придбала проєкт будівництва вітроелектростанції загальною потужністю 792,5 МВт на території Якимівської та Кирилівської територіальних громад в Запорізької області (проєкт «Зофія») .

Загальна сума інвестиції планується в розмірі 1,2 млрд євро. Після завершення будівництва проєкт стане найбільшою в Європі береговою вітровою електростанцією. Реалізація проєкту планується до кінця 2022 року. Фінансування проєкту «Зофія» здійснюється за допомогою банку JPMorgan та із залученням світових фінансових інституцій та експертів.

У грудні 2019 року  між Запорізькою ОДА та компанією NBT було підписано договір про співпрацю, в рамках якого були досягнуті домовленості про залучення інвестиції в інфраструктуру області.

На сьогодні розроблена проєктна документація, отримано висновки про вплив на довкілля. Підписано угоди про виконання генеральних підрядних робіт із китайською корпорацією СЕТ.

На теперішній час проводяться роботи із коригування проєктних та дозвільних документів у зв’язку із зміною постачальників вітрогенераторів та збільшення їх потужності.

—  Діяльність на території області такого потужного інвестора NBT AS для нас є знаковою. Ми пишаємося тим, що саме в нашому регіоні буде побудована найбільша вітрова електростанція в Україні. Цей проєкт є вкрай важливим для розвитку регіону, бо це 1,8 млн МВт/год електроенергії щороку, 500 робочих місць під час будівництва та близько 200 робочих місць після завершення будівництва. Впевнений, що компанія NBT стане нашим надійним та успішним партнером, — зазначив голова облдержадміністрації Віталій Боговін.

На зустрічі був присутній кирилівський селищний голова Іван Малєєв. Він відзначив, що прихід в нашу громаду такого великого інвестора  позитивно вплине на її економічне становище.

— Поява нових робочих місць, сплата податків від такого великого підприємства піде лише на користь нашому краю і позитивно вплине на його розвиток, — вважає кирилівський селищний голова. — Ми впевнені, що інвестор врахує усі наші побажання та сподіваємось на плідну співпрацю.

У жовтні цього року Будівництво вітроенергостанції планується розпочати у жовтні цього року.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: