Щодо державної реєстрації потужностей

Пасіки, що знаходяться у власності фізичних осіб, на яких здійснюється первинне виробництво, підлягають державній реєстрації на загальних підставах.

Зважаючи на неодноразові звернення фізичних осіб — виробників первинної продукції щодо державної реєстрації потужностей, які знаходяться у власності фізичних осіб, інформуємо.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі — Закон) потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу, підлягають державній реєстрації в порядку, затвердженому наказом Мінагрополітики від 10.02.2016 № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересований, суб’єктам», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.03.2016 за № 382/28512.

Відповідно до визначення термінів, викладених в статті 1 Закону, пасіки, що знаходяться у власності фізичних осіб, є потужностями з виробництві та/або обігу об’єктів санітарних заходів (п. 69 ст. 1 Закону), а самі власники – операторами  ринку   (п. 55 ст. 1 Закону).

Таким чином, діяльність пасік, що знаходяться у власності фізичних осіб, відповідно до п. 63 ст. 1 Закону підпадає під визначення: первинне виробництво, а саме: діяльність з виробництва та вирощування продукції, у тому числі збір врожаю, доїння, розведення тварин до моменту забою, полювання на тварин, рибальство та збір врожаю диких рослин.

Відповідно до ст. 23 Закону обов’язок отримання експлуатаційного дозволу не поширюється в частині відповідної діяльності на операторів ринку, які здійснюють первинне виробництво харчових продуктів тваринного походження, а також пов’язану з цим діяльність, зокрема зберігання та поводження з первинною продукцією в місці первинного виробництва, за умови що при цьому істотно не змінюється стан такої продукції.

Зважаючи на зазначене, пасіки, що знаходяться у власності фізичних осіб, на яких здійснюється первинне виробництво, підлягають державній реєстрації на загальних підставах.

З питань реєстрації необхідно звертатись до Якимівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області за адресою: смт. Якимівка, вул. Центральна, 170, (будівля ветеринарної лікарні, ІІ поверх), e-mail:  akimudpss_zp@ukr.net      yakimivskiy@gudpss-zp.gov.ua

Реєстрація потужностей операторів ринку здійснюється безоплатно.

Адміністрація Якимівського районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: