Шлагбаум на Косі Федотовій — необхідна міра

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Стягування плати за в'їзд та стоянку авто на території ландшафтного заказника Федотова Коса дозволяє зберегти та розвивати унікальний природний ареал Кирилівської громади.

Кирилівська селищна рада, депутатський корпус та жителі громади підтримують ініціативу Приазовського національного природного парку з встановлення шлагбаума на Косі Федотовій за Степком.

Нагадаємо, у минулому році під час курортного сезону, ґрунтуючись на відповідних розпорядженнях Міністерства екології та природних ресурсів та Кабінету міністрів України, ПНПП встановив шлагбаум за Степком і став стягувати за проїзд на територію ландшафтного заказника Федотова Коса 200 гривень.

Ця міра є необхідною та дозволяє зберігати у належному стані природні ресурси, якими багатий Кирилівський край.

— Ми повинні зберегти для нащадків ту красу та ті багатства, які подарувала нам природа, — каже кирилівський селищний голова Іван Малєєв. — Місце за Степком традиційно є популярним у відпочиваючих, яким подобається так званий «дикий» відпочинок. Проте разом із цим там завжди виникала проблема із сміттям. Пляжна зона перетворювалася у смітник, з яким доводилося боротися  і селищній раді і нацпарку.

Так  у лютому цього року комунальне підприємство Кирилівської селищної ради «Розвиток курортної зони» прибирало територію ландшафтного заказника від самого заповідника на о. Бірючий. Не дивлячись на те, що частина цієї території знаходиться навіть не у Запорізькій області і в бюджеті селищної ради немає такої статті витрат, комунальне підприємство проводило прибирання за свій рахунок. Десятки тонн сміття було вивезено співробітниками КП тільки за один день.

Тепер за частину коштів, що збираються з відвідувачів «диких» пляжів Коси Федотової, ПНПП проводить обслуговування території. Три рази в тиждень вивозиться сміття, за раз в середньому по 10 тонн. Крім сміттєвих баків, на пляжах встановлені біотуалети, в цьому році з’явився душ. Для прибирання території керівництво ПНПП уклало договір із приватним підприємством.

Гроші співробітники ПНПП збирають тільки за в’їзд та стоянку авто на території ландшафтного заказника Федотова Коса. За словами директора нацпарка Дмитра Воловика, прохід на територію безкоштовний. Транзитний проїзд до о. Бірючий також безкоштовний. Тим, хто працює або відпочиває на Бірючому, виписуються спеціальні перепустки. Також безкоштовно можна проїхати до «диких» пляжів поза територією ПНПП.

Поділитися новиною в соцмережах:

Може бути цікаво: