Новини ПФУ

Додаток

до листа Головного управління

Пенсійного фонду України

в Запорізькій області

04.12.2019 № 20608/12

 

 

ПЕНСІЯ ПІДВИЩЕНА МАЙЖЕ 300 ТИСЯЧАМ ЗАПОРІЖЦІВ

 

Головним управлінням Пенсійного фонду в Запорізькій області проведено черговий перерахунок пенсій

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з           1 грудня 2019 року передбачено збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1564 грн до 1638 грн. У зв’язку з цим з 1 грудня проведено масовий перерахунок пенсій.

Підвищення пенсій отримали майже 300 тисяч запорізьких пенсіонерів (це 55,5% від загальної чисельності в області), у складі пенсійної виплати яких є надбавки, доплати, підвищення, що базуються на розмірі прожиткового мінімуму. Розмір мінімальної пенсії збільшено до 1638 грн, розмір максимальної пенсії зріс на 740 грн та становить 16380 грн. У кожному конкретному випадку сума підвищення індивідуальна та залежить від багатьох складових: страхового стажу, розміру заробітної плати, з якої призначено пенсію, наявності підвищень та надбавок до пенсії тощо. Оперативно дізнатись про розмір підвищення своєї пенсії можна на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду, в особистому кабінеті користувача.

 

Відповідно до законодавства зросли:

 • мінімальні та максимальні розміри пенсій;
 • доплати за понаднормативний стаж, передбачені статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
 • пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
 • пенсії ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань;
 • щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
 • мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
 • державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;
 • надбавка почесним донорам;
 • мінімальні пенсії шахтарям.

 

Для працюючих пенсіонерів перерахунок у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться після звільнення з роботи або припинення діяльності.

Перерахунок пенсій здійснено за матеріалами пенсійних справ, у автоматичному режимі.

 

ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ  ТА ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЙ!

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» з 1 березня 2019 року буде проведено автоматичний перерахунок відповідно до інфляції і зростання зарплат в країні, тобто осучаснення пенсій. Показник середньої заробітної плати збільшуватиметься на 50% зростання середньої заробітної плати по країні «плюс» 50% інфляції.

Формула перерахунку залишається незмінною. Вона застосовувалась для осучаснення пенсій в жовтні 2017, за нею розраховуються новопризначені пенсії. За нею будуть автоматично переглядатися пенсії кожного року. Ця формула враховує стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень зарплати, яку отримував пенсіонер, і рівень середньої зарплати по країні — спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. І саме цей показник буде тепер щорічно збільшуватись, а отже і збільшуватиметься розмір пенсії.

При проведенні перерахунку з березня 2019 року показник середньої заробітної плати в Україні, який був врахований для обчислення пенсії  в жовтні 2017 року — 3764,40 грн., збільшиться  на 17 відсотків та складе 4404,35грн.

Для категорії осіб, у яких за результатами масового перерахунку   з 01.03.2019 року підвищення  не досягає 100гривень (від 0,01 до 100грн), встановлюється доплата таким чином, щоб загальна сума підвищення не була меншою за 100 гривен. Зазначена доплата не враховується при встановленні одноразової доплати до пенсії.

Також, з метою поліпшення пенсійного забезпечення громадян, протягом березня та квітня 2019 року особи, які мають повний страховий стаж і розмір їх пенсії станом на 1 березня поточного року буде меншим та/ або дорівнюватиме 1669,20грн., отримають одноразову доплату до пенсії в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня 2019 року, збільшеного на коефіцієнт 1,61 (1497,0х1,61=2410,17грн.). Виплату буде проведено рівними частками – в березні 2019 -1205,09грн., в квітні 2019 -1205,08грн.

Однією із умов є необхідний наявний страховий стаж, у чоловіків 35 років, у жінок 30 років та для осіб, яким пенсія призначена до 01.10.2011(до набрання чинності Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи») у чоловіків 25 років, у жінок 20 років.

Звертаємо увагу, що перевірка права на встановлення одноразової доплати до пенсії  буде визначатись після проведення масового перерахунку пенсій з 01.03.2019 року.

 

Важливо! Перерахунки з 01.03.2019 будуть проведені автоматично та не потребують особистих звернень пенсіонерів до управління Пенсійного фонду.

 

Крім того з 1 березня 2019 року за рішенням Уряду (постанова Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62) монетизовані житлові субсидії ( для осіб, які подали документи на оформлення субсидій  у 2018 році) пенсіонерам будуть виплачуватись органами Пенсійного фонду України.

Пенсіонерам – субсидіантам, які отримують пенсію через банки, кошти будуть перераховуватись прямо на їх пенсійні рахунки в банківських установах, де вони обслуговуються згідно договору.

Пенсіонерам, які отримують пенсійні виплати через підприємства поштового зв’язку АТ «Укрпошта» означені кошти будуть виплачуватись готівкою через виплатні об’єкти національного оператора поштового зв’язку.

Період здійснення виплати монетизованих субсидій буде синхронізовано з датами виплати пенсій. Тобто кожен пенсіонер — одержувач субсидії отримає гроші у встановлену за графіком виплати пенсії дату впродовж виплатного періоду (з 4 по 25 число місяця).

Отже, пенсіонери з 1 березня отримають не тільки підвищену пенсію, а ще й виплату субсидій, якщо її призначено у 2018 році.

Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через «Ощадбанк» ( для осіб, які подали документи на оформлення субсидій з 01.01.2019).

Нарахування сум субсидій, як і раніше, буде проводитись органами соцзахисту міста та районів.

Звертаємо увагу!
1. Для отримання монетизованих субсидій надавати додаткові документи до управління Пенсійного фонду не потрібно.
2. Виплата житлових субсидій Пенсійним фондом  буде здійснюватись на підставі визначених структурними підрозділами органів соціального захисту населення даних про суми монетизованих субсидій пенсіонерів.
3. По всіх питаннях, пов’язаних з визначенням права на субсидію або її розмір потрібно звертатись до відповідного органу соцзахисту.

Отримати консультацію від працівників Мелітопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Ви можете:

адреса: 72319, м. Мелітополь, вул. Івана Алексєєва, 2

             email: melitopol@zp.pfu.gov.ua ; гаряча лінія: тел. (0619)42-08-25, skype: melitpfu

 

адреса: 72503, смт. Якимівка, вул. М.Патріотів, 7

              e-mail: akym@zp.pfu.gov.ua;гаряча лінія: тел. (0231) 9-15-67

skype: akym@zp.pfu.gov.ua

 

адреса: 72202, смт.Веселе, вул. Козацька, 43;e-mail: vesel@zp.pfu.gov.ua

              гаряча лінія: тел.(06136)2-14-70; skype: vespfu

 

До уваги пенсіонерів Запорізької області!

Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідна постанова № 62 була прийнята Кабінетом Міністрів України від 6 лютого 2019 року. Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через «Ощадбанк», і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

Отже всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу «комуналку».

Субсидію пенсіонерам виплатять органи Пенсійного фонду, решті субсидіантам вона буде перерахована грошовим переказом через державний «Ощадбанк».

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через банки, зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі відповідного банку. Тим, у кого не має пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде сума коштів від Уряду для сплати «комуналки».

Отже, запорізькі пенсіонери з 1 березня отримають не тільки  пенсію, а ще й виплату субсидії, якщо її призначено у 2018 році.

 

 

До уваги керівників та головних бухгалтерів підприємств!

Для Вашої зручності Пенсійним фондом з жовтня місяця 2018 року введено послугу надання електронних документів на осіб, що знаходяться з підприємством (установою) в трудових відносинах.

Сервіс надається для користувачів ВЕБ-порталу, які увійшли на Портал ПФУ за адресою http://portal.pfu.gov.ua як юридична особа за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП) , наприклад, печатки установи.

Засобами Веб-порталу Ви можете подати звернення на такі електронні документи:

довідка про трудовий та страховий стаж;

довідки ОК-7.

Увага! Після заповнення атрибутів звернення обов’язково підписати звернення Вашим ЕЦП та надати згоду на обробку Ваших персональних даних.

В результаті обробки Вашого звернення Вам буде надіслано образ документу у вигляді pdf-довідки та електронний документ, підписаний ЕЦП ПФУ, який, згідно чинного законодавства, є аналогом паперового документу, підписаного відповідальною особою в органі ПФУ.

Звертаємось до Вас з наполегливим проханням використовувати зручні сервіси Пенсійного фонду задля оперативності в роботі підприємства та упрвління Фонду, забезпечення цільового використання робочого часу Ваших працівників та економії матеріальних ресурсів.

Адміністрація Мелітопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області   

 

Пенсійні виплати 2019 року в цифрах

Пенсійне забезпечення громадян в Україні (крім пенсіонерів силових структур) здійснюється відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон-1058).

Відповідно до частини 2 статті 28 Закону-1058 з 1 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

У зв’язку з підвищенням згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2019» з 01.01.2019 року розміру мінімальної заробітної плати (з 3723 грн. До 4173 грн.), Буде здійснено відповідний перерахунок пенсії тим пенсіонерам, у яких основний розмір пенсії залежить від мінімальної пенсії за віком.

Наприклад, в листопаді 2018 для розрахунку пенсій всім пенсіонерам, крім тих у кого відсутній необхідний стаж (20/25 або 30/35 років в залежності від дати призначення пенсії) застосовувався прожитковий мінімум для непрацездатних осіб 1435 грн. збільшений на 79 грн., тобто одна тисяча чотириста п’ятдесят дві грн., а для осіб, які досягли 65-річного віку і мають 30/35 років страхового стажу застосовувався мінімум в розмірі 40% х 3723 грн = 1489,20, тобто на 37,20 грн . більше, ніж у інших пенсіонерів.

З 01.01.2019 року для такої категорії громадян вже буде для розрахунку пенсії враховуватиметься новий мінімум, а саме 40% від 4173 грн. = 1669,20 грн., А для всіх інших-1497 грн. (Такий мінімум з 01.12.2018 і таким же він залишається з 01.01.2019 року)

Приклад №1:

Жінка, 1937 р.н., має страховий стаж 43 роки, вік 65 років.

Пенсійна виплата в грудні 2018 року перебуває:

-з основного розміру пенсії (2919,32 грн.), який залежить від рівня заробітної плати та стажу;

— доплати до прожиткового мінімуму — в даному випадку її немає, так основний розмір більше, ніж 1669,20 грн.

— доплати за понаднормовий стаж (в даному випадку 23 років, 23% х 1497 грн = 344,31грн)

Всього пенсійна виплата -2919,32 грн. +344,31 грн. = 3263,63 грн.

Пенсійна виплата в січня 2019 залишиться без змін, так як основний розмір пенсії 2919,32 грн. більше прожиткового мінімуму для 65-річних, тобто 1669,20 грн.

Приклад №2:

Жінка, 1937 р.н., має страховий стаж 43 роки, вік 65 років.

Пенсійна виплата в грудні 2018 складається:

-з основного розміру пенсії (1442,83 грн.), який залежить від рівня заробітної плати та стажу;

— доплати до прожиткового мінімуму (1497 грн. — 1442,83 грн. = 54,17 грн.)

— доплати за понаднормовий стаж (в даному випадку 23 років, 23% х 1442,83 грн. = 331,84 грн.)

Всього пенсійна виплата -1442,83 грн. + 54,17 грн. + 331,84 грн. = 1828,84 грн.

Пенсійна виплата в січня 2019 (вже з розрахунку прожиткового мінімуму для 65-річних-1669,20 грн.) Буде складатися:

— з основного розмір пенсії (1442,83 грн.)

— доплати до прожиткового мінімуму (1669,20 грн. — 1442,83 грн. = 226,37 грн.)

— доплати за понаднормовий стаж (23 років, 23% х 1442,83 грн. = 331,84 грн.

Всього пенсійна виплата -1442,83 грн. +226,37 грн. +331,84 грн. = 2001,04 грн.

Тобто, пенсія в даному випадку з 01.01.2019 збільшиться на 172,20 грн. (2001,04 грн. — 1828,84 грн.)

Одночасно повідомляємо, що наступний щорічний перерахунок пенсій (проведення індексації пенсій) планується відповідно до вимог частини 2 статті 42 Закону-1 058 з 01.03.2019 року.

Розмір і порядок зазначеного перерахунку визначаються в межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України, з урахуванням вимог пункту 4-5 Прикінцевих положень Закону-1058.

Зокрема, передбачено в 2019 році провести осучаснення пенсій по впровадженої пенсійною реформою формулою — на суму 50% зростання інфляції і 50% зростання середніх зарплат, з яких сплачено страхові внески за 2018 році.

Крім того, з 01.01.2009 року виплата перерахованих підвищених пенсій відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі — Постанова-103 ) пенсіонерам силових структур, які отримують пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» буде проводитися в період з 01.01.2019 по 31.12.2019 в розмірі — 75 відсотків (у 2018 році виплата зазначених пенсій проводилася розмірі — 50 відсотків).

Виплата перерахованих відповідно до пункту 3 Постанови-103, пенсій колишнім працівникам міліції за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року планується з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року щомісячно окремою сумою в розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії і місячним розміром отриманої пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року.

 

Мелітопольське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області

 

 Сплачений єдиний соціальний внесок – запорука добробуту та соціальної захищеності громадян

 Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області інформує керівників підприємств регіону, фізичних осіб – підприємців, осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність та мають заборгованість зі сплати єдиного страхового внеску (ЄСВ) та платежів до Пенсійного фонду про необхідність вжиття вичерпних заходів щодо її погашення до кінця поточного року.

Відповідно до чинного законодавства, періоди роботи зараховуються до страхового стажу тільки за умови сплати  ЄСВ, тому його несплата призводить до втрати необхідних періодів для нарахування пенсії.

Сьогодні Пенсійний фонд надає можливість громадянам контролювати дані, що впливають на їх пенсійні права, у т. ч. розмір нарахованої заробітної плати та сплачені страхові внески. Кожен найманий працівник, який турбується про своє майбутнє, може і повинен перевіряти  свого роботодавця щодо сплати ним ЄСВ.

Отримання інформації з персоніфікованого обліку про нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески (для працюючих громадян), отримання пенсійної інформації (для пенсіонерів), формування запитів на попередню підготовку документів, подача звернень, запис на прийом до фахівців Фонду, отримання інформації про стан розрахунків платників з ПФУ (для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), контроль за сплатою роботодавцем ЄСВ – всі ці можливості надають сервіси  веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Фахівці органів Фонду готові допомогти  всім бажаючим як зареєструватись на веб-порталі, так і налагодити відповідні його електронні сервіси.

 

Головне управління  Пенсійного фонду України в Запорізькій області

 

 

 

Що повинен сплачувати підприємець у 2019 році

Законом про державний бюджет на 2019 рік, який було прийнять Верховною радою України 23 листопада 2018 р., визначено основні показники для розрахунку сум єдиного податку та ЄСВ,

а саме:

Мінімальна заробітна плата (далі –МЗП):

 • у місячному розмірі: з 1 січня — 4173 грн (у 2018 р —  3723 грн).

Прожитковий мінімум працездатної особи( далі — ПМПО):

 • з 1 січня — 1921 грн

Ставки податків у 2019 р.

Основні ставки податків залишаються незмінними. А саме:

 1.  ЄСВ — 22%
 2. Єдиний Податок ФОП 1 група — 10% від ПМПО
 3. Єдиний Податок ФОП 2 група — 20% від МЗП
 4. Єдиний Податок ФОП 3 група — 5% (3%+ПДВ) від доходу
 5. Військовий збір — 1,5%
 6. ПДФО — 18%

Розмір податків 2019: Єдиний податок та ЄСВ для ФОП

ФОП 1-а група платників єдиного податку
ЄСВ за себе для пенсійного стажу 22% від мінімальної ЗП 918,06
Єдиний податок 10% від прожиткового мінімуму для ПО 192,1
Разом за місяць: 1110,16
ФОП 2-а група платників єдиного податку
ЄСВ за себе для пенсійного стажу 22% від мінімальної ЗП 918,06
Єдиний податок 20% від мінімальної ЗП 834,6
Разом за місяць: 1752,66
ФОП 3-я група платників Єдиного податку
ЄСВ за себе для пенсійного стажу 22% від мінімальної ЗП 918,06
Єдиний податок 5% (або 3% + ПДВ) від доходу
Разом за місяць 918,06+ЄП
ФОП Загальна система
Військовий збір 1,5 % від чистого прибутку *
ПДФО 18% від чистого прибутку *
ЄС

незалежно від ведення або відсутності господарської діяльності

22% від чистого прибутку *, але

не менше 918,06 грн.

 

 

*- Чистий прибуток (дохід) — це дохід мінус документально підтверджені витрати.

Зверніть увагу на те, що ставку єдиного податку для першої та другої груп встановлюють місцеві ради. І для окремих видів діяльності (або в окремих населених пунктах) вона може бути менше максимального рівня.

Податки з найманих працівників 2019 (виходячи з мінімального окладу)

Оклад 1 працівника 4173,00 грн

ВЗ від окладу 1,5% — 62,60 грн

ПДФО від окладу 18% — 751,14 грн

ЄСВ  22% — 918,06 грн

Строки сплати податків в 2019 р.

Строки сплати податків також залишилися незмінніми.

Єдиний податок

 • ФОП груп 1 – 2 авансовим внеском не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця або авансовим внеском за весь звітний період (п. 295.1 ПКУ);
 • ФОП групи 3 — протягом 10 к. дн., що настають за граничним строком подання декларації (п. 295.3 ПКУ)

— I квартал — 20 травня 2019 року;
— II квартал — 19 серпня 2019 року;
— III квартал — 21 листопада 2019 року;
— IV квартал — 20 лютого 2020 року

Важливо!

Зверніть увагу, що для платників єдиного податку першої і другої груп терміни сплати єдиного податку не переносяться. Таким чином, якщо термін сплати (20-те число) припадає на вихідний (неробочий) день, єдиний податок необхідно сплатити в останній робочий день перед 20 числом.

При цьому майте на увазі: якщо ви оплачуєте податки в вечірній час (після 16:00 — 17:00), то вони будуть зараховані в бюджет тільки на наступний день.

Таким чином, щоб уникнути зайвих суперечок з фіскальними органами, намагайтеся не дотягувати зі сплатою єдиного податку до останнього дня, а якщо так сталося, то сплачуйте його хоча б до обіду.

 

Єдиний соціальний внесок

 • щоквартально до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ (абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ).

або

 • щомісячно авансовим внеском — до 20 числа кожного місяця поточного кварталу (п.п. 2 п. 6 розд. IV Інструкції № 449 (Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом МФУ від 20.04.2015 р. № 449

 

Граничні терміни сплати ЄСВ для всіх ФОП — незалежно від системи оподаткування (включаючи загальну систему):

— за 1-й квартал — 19 квітня 2019 року;

— за 2-й квартал — 19 липня 2019 року;

— за 3-й квартал — 21 жовтня 2019 року;

— за 4-й квартал — 20 січня 2020 року.

 

Податки з найманих працівників 2019

ПДФО та ВЗ– одночасно з виплатою заробітної плати (пункт 168.1.2 Податкового кодексу), або до 30 числа місяця наступного за місяцем нарахування податку, у разі не виплати заробітної плати.

ЄСВ – одночасно з виплатою заробітної плати (пункт 8 статті 9 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI), або до 20 числа місяця наступного за місяцем нарахування податку.

Мелітопольске об’єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області

 

 

 

До уваги фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування,  які призупинили підприємницьку діяльність!

 

У разі якщо, фізичною особою – підприємцем не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такі платники зобов’язані сплатити щомісячно єдиний внесок не менший за розмір мінімального страхового внеску. При цьому сума єдиного внеску з 01.01.2018 року згідно діючого законодавства не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (3723 х 22% = 819,06 гривень).

 

Тому, щоб уникнути зайвих нарахувань, потрібно знятись з обліку як фізична-особа підприємець!

Мелітопольське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області повідомляє, що за даними Державної фіскальної служби станом на 01.11.2018 кількість боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) складає 5405 осіб, з яких 114 юридичні особи. Згідно ч. 16 ст. 25 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” строк давності щодо стягнення сум недоїмки, застосування штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Звертаємо Вашу увагу, що несплата єдиного внеску та неподання звіту з ЄСВ унеможливлює в подальшому призначення соціальних виплат, пенсії, допомоги по вагітності та пологах, допомоги по безробіттю та житлових субсидій (однією з вимог отримання цієї соціальної підтримки є обов’язкова сплата працездатними особами ЄСВ у розмірі протягом 3-х місяців у період, за який враховуються доходи  для  субсидії)!

 

З питань надання звітності та сплати єдиного внеску, включая заборгованість по ЄСВ, звертайтесь до органів Державної фіскальної служби.

З питань зняття з обліку, як фізична особа – підприємець, звертайтесь до Центру надання адміністративних послуг.

Мелітопольске об’єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області

 

 

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧАСНИКІВ АТО

 

МАЮТЬ ПРАВО НА ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ:

 

                                                                   ЗА ВІКОМ

Гарантії для призначення дострокової пенсії за віком при встановленні пенсії на загальних підставах:

— для чоловіків — у 55 років та за наявності не менше 25 років страхового стажу;

 • для жінок — у 50 років та за наявності не менше 20 років страхового стажу.

ПО ІНВАЛІДНОСТІ

Пенсії по інвалідності військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (із змінами) (далі-Закон №2262) призначаються в таких розмірах:

інвалідам війни І групи — 100 процентів, II групи —  80 процентів, III групи – 60 процентів відповідних сум грошового забезпечення (заробітку), на день звільнення з військової служби;

— іншим інвалідам І групи — 70 процентів, II групи —  60 процентів, III групи – 40 процентів відповідних сум грошового забезпечення (заробітку).

ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ

Умови призначення пенсій за вислугу років визначені статтею 12 Закону №2262.

Пенсія за вислугу років призначається, незалежно від віку, після звільнення зі служби і на день звільнення мають вислугу років, зокрема:

 • з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року – 24 календарних роки і більше;
 • з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2012 року – 24 календарних роки та 6 місяців і більше;
 • з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати – 25 календарних роки і більше.

     В РАЗІ ВТРАТИ ГОДУВАЛЬНИКА

— членам сімей загиблих військовослужбовців пенсії в разі втрати годувальника призначаються в розмірі 70 % грошового забезпечення годувальника на одного члена сім’ї, на двох і більше – 90 %, але не менше 40 % на кожного непрацездатного члена сім’ї;

мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника не може бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність. Станом на 01.122018 року – 2994 грн. (1497 грн. х 2 ).

         Передбачено. Надбавки та підвищення до пенсії учасникам АТО, які стали інвалідами війни:

       Станом на 01.12.2018 року:

— I групи — 748.50 грн. (50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);

— II групи — 598.80 грн. (40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);

— III групи — 449.10 грн. (30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

— для учасників бойових дій — 374.25 грн. (25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

Мінімальні пенсійні виплати з урахуванням підвищень, допомоги, доплат та надбавок в інвалідів війни та учасників бойових дій не можуть бути нижчі:

— для інвалідів війни  I групи — 285 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили

працездатність (станом на 01.12.2018 року — 4266.45 грн.);

— для інвалідів війни  II групи — 255 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили

працездатність (станом на 01.12.2018 року — 3817,35 грн.);

 

 

 

 

— для інвалідів війни  I групи — 225 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили

працездатність (станом на 01.12.2018 року — 3368,25 грн.);

 • для учасників бойових дій — 165 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (станом на 01.12.2018 року — 2470,05 грн.).

 

Куди звертатися? Військовослужбовцям, які звільняються з військової служби, і членам їхніх сімей — до органів за місцем проходження служби; іншим особам, звільненим з військової служби,

— до управлінь Пенсійного фонду, а саме:

 • до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій

області за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі — військовий Закон) призначають пенсії (за вислугу років, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника)

( пр-т. Соборний,158-б; м. Запоріжжя, 69057; тел. – (061) 213-64-88 ):

* особам офіцерського складу,

* прапорщикам,

* мічманам,

* військовослужбовцям надстрокової служби,

* військовослужбовцям військової служби за контрактом,

* особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовцям служби безпеки,

* військовослужбовцям Національної гвардії України,

* військовослужбовцям Прикордонних військ України,

* військовослужбовцям військ цивільної оборони тощо.

 

— до Мелітопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізької області за нормами «військового» Закону призначаються пенсії лише військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей

 (вул. І. Алексєєва, б.2,  м.Мелітополь, Запорізька обл., 72319; тел.42-08-25).

 

Які документи потрібні?

Паспорт, ідентифікацій код, довідка МСЕК (для інвалідів), свідоцтво про смерть із зазначенням причинного зв’язку смерті (для пенсій у зв’язку із втратою годувальника).

Документи слід подавати особисто або через уповноважену особу.

 

Контакти Мелітопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області:

В управлінні продовжує роботу телефонна «гаряча» лінія» для консультування громадян міста та району з різних питань діяльності управління, яка проводиться понеділок — четвер з 8-00 до 17-00п’ятниця з 8-00 до 15-45,

перерва з 12-00 до 12-45  за телефоном: (0619) 42- 08 — 25

Працює  тематична «пряма» телефонна лінія з питання пенсійного забезпечення осіб, які брали участь у бойових діях під час проведення антитерористичної операції та членів їх сімей — 42-12-18 (Фалалєєв Євген Васильович).

Крім того можливо:

необхідну інформацію та відповіді на свої питання отримати  звернувшись на

—  на електрону адресу управління: E — mail: melitopol@zp.pfu.gov.ua

— зателефонувати за допомогою програми Skype — кожний вівторок та четвер

с 14-00 до 15-00 : ( Skype «melitpfu»).